Hala magazynowa namiotowa – proste i tanie rozwiązanie

4 minutes, 33 seconds Read

Co zrobić, gdy konieczne jest szybkie znalezienie miejsca na zakupiony lub wyprodukowany przez firmę towar. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być hale namiotowe magazynowe. Zresztą nie tylko do tego służą. Doskonale nadają się do wielu innych zastosowań. Pod ich dachem może być na przykład garaż lub warsztat. Jaką rolę będą pełnić ogranicza praktycznie tylko wyobraźnia osoby, która zdecyduje się na ich wykorzystanie. Poza tym na ich postawienie nie potrzeba pozwoleń budowlanych i są szybkie oraz proste w montażu.

Produkcja lub wypożyczenie na indywidualne zamówienie

Z wyborem spełniającej nasze oczekiwania hali namiotowej magazynowej namiotowej nie powinno być obecnie żadnego problemu, ponieważ ich produkcją i wypożyczaniem zajmuje się wiele firm. Takie obiekty są oczywiście w różnych wielkościach, kształtach i kolorach http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz?prop_id_48=Szczecin&prop_id_49[0]=DABIE. Mogą mieć nawet do kilkuset metrów kwadratowych powierzchni i do kilkunastu metrów wysokości i być wyposażone w okna lub podłogi. Wszystko zależy od potrzeb klienta, a dość spora konkurencja na tym rynku spowodowała, że producenci lub wynajmujący do każdego zlecenia podchodzą bardzo elastycznie. Nie ma więc problemu z wykonaniem lub wynajęciem hali namiotowej magazynowej na bardzo indywidualne zamówienie. A gdy chce się ją wypożyczyć, nie trzeba tego od razu robić na jakiś dłuższy czas. Są firmy, które oferują dowóz hali namiotowej, jej montaż i późniejsze rozebranie nawet wtedy, gdy potrzebna jest ona tylko na jeden dzień. Na przykład jako miejsce jakiegoś wydarzenia o charakterze kulturalnym czy biznesowym.

Zobacz także:

Taniej oraz bez pliku zgód i dokumentacji

Jedną z podstawowych zalet hali namiotowej magazynowej jest to, że na jej postawienie nie potrzeba pliku dokumentacji, zgód, pozwoleń budowlanych i podpisów wymaganych przy innych konstrukcjach. Oszczędza się w ten sposób wiele czasu. Nie trzeba się też obawiać, że nagle pojawi się nadzór budowlany i zacznie się kwestionować tę inwestycję. I taką konstrukcję można też na przykład po jakimś czasie przenieść w inne miejsce.

Kolejną cechą przemawiającą za takim rozwiązaniem jest niewielki w sumie koszt uzyskania powierzchni pod dachem. Na pewno jest on znacznie mniejszy niż tradycyjna budowa lub nawet wynajęcie jakiegoś murowanego pomieszczenia. Szacuje się, że hale magazynowe namiotowe są nawet cztery razy tańsze od tradycyjnego budownictwa. A gdy się o nie odpowiednio dba, mogą służyć nawet przez dziesięć lat.

Pasy i zastrzały

Ale przed zakupem lub wypożyczeniem takiej konstrukcji, lepiej wcześniej trzeba się zastanowić, czy posiada się odpowiednie miejsce do jej postawienia. Współczesna technologia w tej branży sprawia, że takie konstrukcje są bardzo wytrzymałe. Nie są im straszne nawet bardzo silne podmuchy wiatru i najbardziej obfite opady deszczu, gradu lub śniegu. Ale spadające konary drzew lub uszkodzone słupy mogą taki namiot poważnie uszkodzić. I co gorsze zniszczyć też to, co znajduje się w środku. Dlatego – jeżeli to oczywiście możliwe – lepiej nie umieszczać ich pod drzewami i słupami lub w ich pobliżu.

Szczególnie, gdy kupuje się hale namiotowe magazynowe, warto zawczasu zadbać, aby ich użytkowanie w przyszłości nie sprawiało zbyt wielu kłopotów. Wybrać produkt, który byłby solidnej konstrukcji. Oprócz śrub jego montowanie odbywało się również przy pomocy poprzecznych oraz bocznych zastrzałów dachowych, ponieważ tylko takie rozwiązania techniczne poprawiają sztywność i stabilność takiego namiotu. Zastrzały są także po to, aby podpierać ważącą dość sporo plandekę.

Należy również zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada zestaw pasów do stawiania konstrukcji. Dzięki nim plandeka będzie dokładnie naciągnięta i zabezpieczona na stelażu. To uchroni ją przed niepożądanymi ruchami. Poza tym z dobrze naprężonej plandeki łatwiej spływa deszcz i zsuwa się śnieg.

Garaż, ogrzewany warsztat lub zagroda dla zwierząt

To wszystko powoduje, że hale namiotowe magazynowe mają bardzo szeroką gamę zastosowań. Nie muszą służyć tylko jako miejsca do składowania. Doskonale nadają się również na garaże. Nie tylko dla samochodów. Ich dostępne rozmiary pozwalają, aby dawały również schronienie maszynom budowlanym lub innym urządzeniom tego typu. Zmieści się tam nawet spora łódź.
Tego typu hale namiotowe coraz częściej stosuje się także jako zadaszenie różnego rodzaju obiektów sportowych, czyli boisk, kortów tenisowych, lodowisk, ujeżdżalni koni, itp. Hala namiotowa może również służyć jako kurnik lub sortownia owoców. A te mniejsze z kolei można wykorzystać jako o wiele tańsze w postawieniu alternatywy murowanych przybudówek lub budynków gospodarczych na posesjach. Taka konstrukcja świetnie nadaje się również na podręczny warsztat http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz?prop_id_48=Szczecin&prop_id_49[0]=ZAWADZKIEGO. Czasami wykorzystywana jest również jako zagroda dla zwierząt hodowlanych, ponieważ stanowi nie tylko skuteczną ochronę przed deszczem i wiatrem, ale do każdego takiego namiotu można doprowadzić ogrzewanie, więc sprawdzają się one, gdy na zewnątrz jest zimno. Produkowane są już specjalne urządzenia dedykowane do użytku właśnie w halach namiotowych magazynowych.

Similar Posts