etui-na-telefon
Etui na telefon

Pokrowce i etui do telefonu – przegląd

4 minutes, 17 seconds Read

Współczesne smartfony to wyjątkowo innowacyjne urządzenia, które pozwalają na oglądanie filmów, korzystanie z internetu, robienie zdjęć czy nagrywanie filmów. Jednak jednocześnie są to też urządzenia delikatne, które łatwo uszkodzić. Z tego względu warto zainwestować w odpowiednie etui na telefon lub innego typu zabezpieczenie, które ochroni wyświetlacz smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poniżej lista najpopularniejszych pokrowców i etui, wraz ze wskazówkami, jakie etui do telefonu będzie się najlepiej sprawdzać w danej sytuacji.

Etui na telefon wsuwane

etui-na-telefon
akcesoria do telefonów https://vobis.pl/mobile/akcesoria-do-telefonow/akcesoria-do-telefonow – etui na telefon

Tego typu etui z reguły jest wykonane z tkaniny, filcu, czasem ze skóry lub materiału skóropodobnego. Jego design nawiązuje do sakiewki. Najczęściej „wsuwak” jest dodatkowo zabezpieczony suwakiem, zaczepami lub rzepami. Dzięki temu na pewno telefon się z niego nie wysunie.Tego typu pokrowce są dedykowane osobom, które raczej rzadko korzystają z telefonu i nie sprawdzają cały czas powiadomień czy maili, ponieważ za każdym razem należy telefon wyciągać z pokrowca, co jest niewygodne.

Etui tego typu dobrze chroni ekran telefonu przed zarysowaniami, więc nie musimy się przejmować tym, że telefon znalazł się w torbie czy kieszeni razem z kluczami, czy innymi twardymi, ostrymi przedmiotami. Jednak niestety, pokrowiec, nawet z grubego materiału, nie będzie w stanie zamortyzować uderzenia smartfona o podłogę.

Etui na telefon typu hard case/bumper

Tego typu pokrowce są nastawione głównie na ochronę tylnej części telefonu oraz jego boków. Wykonane są z różnych materiałów, zaczynając od silikonu, kończąc na aluminium i poliwęglanie. Osoby chcące mieć jak najlepsze i najtrwalsze etui, powinny wybierać pokrowce z poliwęglanu.Dzięki ochronie bocznej telefon jest odpowiednio zabezpieczony przed pęknięciem podczas upadku i obiciu rogu, ale jego ekran wciąż pozostaje narażony na uszkodzenie czy zarysowanie. Jednak można poradzić sobie z tym problemem, dokupując do pokrowca samą ochronę na wyświetlacz w postaci folia do telefonu https://vobis.pl/mobile/akcesoria-do-telefonow/folie-ochronne-na-telefon lub szkła hartowanego. Pokrowce typu hardcase lub bumper są polecane, przede wszystkim osobom, które nie mają możliwości wymienić obudowy telefonu (zdarza się to głównie w najnowszych modelach smartfonów).

Etui na telefon z klapką

Elegancki pokrowiec z klapką, wykonany ze skóry naturalnej lub ekologicznej, to typy wybór osób pracujących w korporacjach, w których wymagany jest profesjonalny wygląd. Pokrowce tego typu są wytrzymałe, dobrze chronią telefon w przypadku upadku (gruby, twardy materiał przyjmuję siłę uderzenia na siebie).Natomiast problem może stanowić to, że pokrowce z klapką w stylu notatnika, nie chronią telefonu przed okruszkami, piaskiem czy innymi drobinkami, więc telefon powinien zawsze znajdować się w miejscu czystym lub być regularnie czyszczony.

Niektóre modele etui z klapką mają dodatkowo wycięte i zabezpieczone przezroczystą folią okienko, dzięki czemu wygodniej i szybciej można sprawdzić godzinę oraz powiadomienia na ekranie. Najnowocześniejsze etui mają w swoim wnętrzu system elektroniczny, który łączy się z telefonem i za pomocą wyświetlacza LED informuje właściciela smartfona o godzinie czy wiadomości. Pozwala również na odbieranie połączeń czy wyłączanie alarmu bez otwierania pokrowca. Niestety, tego typu pokrowce są drogie i wciąż borykają się z wieloma problemami technologicznymi.

Etui do telefonu na rękę

Osoby aktywne fizycznie, które biegają, ćwiczą na siłowni lub jeżdżą na rowerze, potrzebują innego rodzaju etui. Takiego, które nie będzie przeszkadzać podczas treningu, ale jednocześnie będzie można komfortowo korzystać z telefonu i np. włączyć playlistę ulubionych piosenek.Najczęściej wybieranymi rodzajami pokrowców są: etui na ramię albo na pas. Etui umieszczane na pasie jest wygodniejsze w użytkowaniu, natomiast etui na ramieniu o wiele lepiej sprawdza się w przypadku, gdy wykonujemy ćwiczenia, które zawierają pochylanie się czy przysiad. Warto zakupić pokrowiec (https://vobis.pl/), który wykonany jest z neoprenu. Materiał jest przyjemny w dotyku oraz przepuszcza powietrze, więc skóra na ramieniu nie będzie się pocić.

Etui do telefonu na rower

W przypadku etui do telefonu na rower warto zadbać o to, aby pokrowiec był wytrzymały, ale nie twardy, jak w przypadku pokrowców z uchwytami samochodowymi, ponieważ pokrowce samochodowe nie są dostosowane do jazdy po nierównym terenie.Uchwyty na kierownicę czy ramę roweru bywają zawodne i może się zdarzyć tak, że telefon się z niego wysunie. Wtedy dobrze mieć porządne zabezpieczenie w postaci solidnego etui chroniącego wyświetlacz i boki telefonu.

Niestety, wiele modeli pokrowców dedykowanych na rower chroni jedynie tył i boki telefonu, jednak można rozwiązać ten problem, montując na wyświetlaczu zabezpieczenie ze szkła hartowanego. Raczej nie powinno się używać folii ochronnej, ponieważ nie ochroni ona telefonu podczas upadku tak dobrze, jak szkło.Nawet jeżeli nie planujemy rowerowych wycieczek w góry, warto zainwestować w wodoodporny pokrowiec. Przyda się on w sytuacji, gdy podczas jazdy zaskoczy nas deszcz.

Similar Posts