Kosmetyki pielęgnacyjne do jedzenia
Kosmetyki pielęgnacyjne do jedzenia

Kosmetyki pielęgnacyjne do jedzenia

4 minutes, 11 seconds Read

Kosmetyki pielęgnacyjne do jedzenia – czy to możliwe? Coraz więcej Polek wybiera naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. Zapotrzebowanie na wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji skóry utrzymuje się od wielu lat na niezwykle wysokim poziomie, jednak niektórzy uważają, że kosmetyki naturalne do użytku to te, które możemy spożywać bez problemu. Jedzenie kosmetyków do pielęgnacji skóry — czy to żart? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu o kosmetykach naturalnych, które można jeść. Zabawne, jak niesamowicie działają! Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto dbać o swoją skórę?

Niektórzy ludzie poświęcają swojej skórze niewiele uwagi i czasu i nie myślą o jej funkcjach. Nie każdy wie, ile procesów zachodzi w skórze i na skórze każdego dnia. To jeden z najważniejszych organów ludzkiego ciała. Przez skórę każdy organizm może się oczyścić, a różne substancje mogą również dostać się do organizmu przez skórę.

Aby zobaczyć, ile substancji wchłania się w skórę, warto zrobić eksperyment. Chodzi o to, aby posmarować podeszwy stóp plasterkiem cebuli. Więc co się dzieje? Po dziesięciu minutach poczujemy w ustach smak cebuli. Dokładnie tak samo, jak kosmetyki pielęgnacyjne. Wszystkie chemikalia w kosmetykach nie znikają, ale dostają się do naszego organizmu. W wielu przypadkach zostają tam na dłużej. Dziesięć lat temu mało kto pomyślałby o zjedzeniu odżywczego kremu czy balsamu, ale nakładamy ich na skórę bardzo dużo i dokładnie tak samo wpływa to na nasz organizm.

Jedzenie zamiast kosmetyków?

Wiele produktów, które spożywamy na co dzień, można przerobić na kosmetyki. Co więcej, są ekscytujące w użyciu! Przykładem mogą być na przykład płatki owsiane – z powodzeniem można je stosować jako naturalny peeling. Wiele osób używa tego peelingu do usuwania zmian łuszczycowych i trądzikowych oraz jako środek leczniczy.

Z octu jabłkowego można również przygotować peelingi, które doskonale oczyszczają i odmładzają skórę. Z powodzeniem może zastąpić tonik, gdy nasza skóra jest bardzo problematyczna. Warto wspomnieć, że sklepowe toniki są zwykle robione na bazie alkoholu, który może poważnie wpłynąć na suchość skóry głowy. Wręcz przeciwnie, w żaden sposób nie wysusza skóry. Utrzymuje skórę odpowiednio nawilżoną i oczyszczoną. Kiedy oprócz stosowania kosmetyków będziemy pamiętać o zmianie diety, nasza skóra z pewnością będzie odpowiednio nawilżona.

Miód i masło – najlepsze alternatywy dla tradycyjnych kosmetyków

W kosmetykach do pielęgnacji skóry często jednymi z najważniejszych składników są masło i miód. Wszystkie te składniki mamy w szafkach kuchennych. Szczególnie popularny jest miód Manuka. Mimo, że jego cena jest dość wysoka, stosowanie go może bardzo dobrze wpłynąć na ogólną kondycję naszej skóry. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dodatkowo łagodzi różnego rodzaju podrażnienia.

Skąd pozyskiwany jest miód Manuka? Pozyskuje się ją z krzewu Manuka w Nowej Zelandii. Od 2014 roku dany miód manuka musi spełniać specjalne normy – trzeba to tak nazwać. Cechą charakterystyczną miodu Manuka jest bardzo surowy smak z lekką goryczką. Miód Manuka jest składnikiem wielu wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Dokładnie to samo dotyczy dobrej jakości maseł, takich jak masło migdałowe, masło shea czy masło kakaowe. Można je znaleźć nie tylko w kosmetykach do pielęgnacji skóry, ale także jako dodatki do potraw.

Olej roślinny

Bardzo popularnym naturalnym składnikiem są oleje pochodzenia organicznego. Olej kokosowy cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem – zarówno w kuchni, jak i w wielu kosmetykach do pielęgnacji włosów czy skóry. Kolejnym olejem jest oliwa z oliwek, która jest bogata w witaminy, takie jak witamina F. Witamina ta minimalizuje ryzyko utraty wody w organizmie. Ponadto, ze względu na tłusty charakter olejku, skóra staje się elastyczna i pełna życia.

Owoce i cukier

Kosmetyki pielęgnacyjne do jedzenia
Kosmetyki pielęgnacyjne do jedzenia

Pestki owoców to kolejny składnik, o którym nie można zapomnieć przy omawianiu naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. W wielu przypadkach pestki owoców takich jak grejpfrut czy malina są składnikami popularnych peelingów do ciała.

Gruboziarniste drobinki złuszczają naskórek, ale to nie jedyna ich zaleta. Owoc zawiera również bardzo cenne oleje, które dzięki zetknięciu ze skórą nadają skórze niezbędną elastyczność i jędrność. Kolejnym składnikiem jest… cukier. Sugar Scrub jest stworzony dla wszystkich, którzy borykają się z różnymi problemami skórnymi. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że cukier ma właściwości antybakteryjne, dlatego stosowanie tego peelingu zminimalizuje ryzyko infekcji.

Similar Posts