Hale namiotowe i ich wykorzystanie w roli magazynu

4 minutes, 39 seconds Read

O ile w grę nie wchodzi tak zwany dropshipping, firmy zajmujące się handlem muszą gdzieś trzymać sprzedawane przez siebie przedmioty, tak, aby mieć do nich stały dostęp i móc szybko wysłać je do konkretnego klienta. Właśnie w tym celu wynajmują miejsca magazynowe, których wielkość jest w pełni zależna od ich potrzeb. Mają co do nich pełną swobodę – mogą zdecydować się na bardziej i mniej popularne rozwiązania, te tańsze, ale i droższe. W tym artykule skupimy się na przedstawieniu wielu spośród wszystkich opcji, które mają, ze szczególnym naciskiem na tę najbardziej innowacyjną – hale namiotowe magazynowe.

Podstawowe opcje magazynowe dla firmy

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, firmy z branży handlowej muszą posiadać miejsce magazynowe, w którym trzymałyby posiadany przez siebie towar. Początkujący przedsiębiorcy najczęściej czynią z niego swój własny dom, który sprawdza się przy przechowywaniu niewielkiej ilości przedmiotów o rozsądnych gabarytach. W końcu jednak ten rodzaj przestrzeni magazynowej przestaje im wystarczać czy pasować – szukają więc innego rozwiązania. Tych najbardziej standardowym okazuje się wynajęcie standardowego magazynu, a zatem budynku lub wyselekcjonowanego w nim pomieszczenia, w którym będą mogli trzymać owe rzeczy. Wiąże się to jednak z mniejszym czy większym wydatkiem, który dochodzi do tak zwanych “kosztów stałych” – trzeba go uiszczać co miesiąc czy rok, w zależności od umowy z najemcą. Jest to rozwiązanie dobre, ale kosztowne i mało elastyczne. Za miejsce płacimy niezależnie od tego, czy wykorzystujemy je w pełni, czy też nie trzymamy w nim absolutnie niczego.

Dobrą alternatywą tego wszystkiego wydają się być hale namiotowe magazynowe, które sami kupujemy, a następnie stawiamy w dowolnym miejscu. Wymagają one od nas jednorazowego wkładu finansowego, ale też posiadania miejsca – może nim być chociażby przydomowa działka. W dzisiejszych czasach coraz częściej sięga się właśnie po nie. Dlaczego? O tym opowiemy w dalszej części artykuły.

Sprawdź również:

Hale namiotowe magazynowe – przegląd zalet i wad

Hale namiotowe magazynowe można śmiało nazwać hitem ostatnich lat. Stanowią one świetną alternatywę dla wyżej wspomnianych rozwiązań magazynowych. Same w sobie cechują się modułowością – do ich postawienia wystarczy zakup szkieletu (najczęściej stalowego), plandeki oraz ścian z dowolnego, ale jak najbardziej stabilnego materiału (chociażby blachy trapezowej). Do ich głównych zalet zaliczyć można:

  • Dostosowanie do naszych potrzeb – w przypadku hal namiotowych, to my decydujemy o ich powierzchni. Sami możemy dostosowywać je do tego, jak dużo przedmiotów chcemy przechowywać. Jest to świetna opcja w przypadku dynamicznie rozwijających się firm, które jednego miesiąca potrzebują niewiele, by kolejnego ich potrzeby wzrosły kilkukrotnie. Modułowość pozwala na dowolną rozbudowę hal namiotowych, bez potrzeby demontażu już postawionych części.
  • Szybkość i prostota powstawania – magazynowe hale namiotowe nie wymagają od nas posiadania pozwolenia na budowę (w środowisku prawnym tak właściwie dokonywany jest ich montaż). Co więcej, ich struktura jest na tyle prosta, że można złożyć je samodzielnie, w zaledwie kilka godzin od zakupu. Są więc dobrą opcją dla osób, które potrzebują magazynu “na teraz” i nie są w stanie pozwolić sobie na czekanie.
  • Niski koszt postawienia i eksploatacji – wynajmując murowany magazyn lub jego część, musimy uiszczać regularne opłaty abonamentowe związane z przechowywaniem ich przedmiotów, a często i z ogrzewaniem oraz światłem. W przypadku magazynowych hal namiotowych wszystkie te koszta odchodzą. Zmuszają nas one do zaledwie jednorazowego wydatku (chyba, że później będziemy chcieli je rozbudowywać), o ile oczywiście posiadamy działkę, na której możemy je osadzić. Same w sobie nie kosztują zbyt dużo – są czymś, na co każdy przedsiębiorca jest w stanie sobie poradzić.
  • Mobilność – hale namiotowe magazynowe w każdym momencie możemy złożyć i przenieść w dowolne miejsce. Daje to nam olbrzymią swobodę w odpowiednim zlokalizowaniu naszego magazynu.

Jak każde inne rozwiązanie, hale namiotowe magazynowe posiadają również swoje wady. Tą największą jest brak większego ich zabezpieczenia – same w sobie stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Chyba, że zainwestujemy w usługi firmy ochroniarskiej oraz często dość drogi monitoring. Same w sobie nie są również wyrazem profesjonalizmu – wyglądają niepozornie i… tanio, co może przełożyć się na postrzeganie nas przez ewentualnych inwestorów czy firmy, z którymi chcemy wejść we współpracę.

Podsumowanie

Istnieje wiele powodów, dla których warto sięgnąć po hale namiotowe magazynowe. Jednym z tych największych jest ich elastyczność i fakt, że można bez problemu dostosować je do własnych potrzeb. Są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców – zarówno tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z handlem, jak i takich, którzy mają już w nim swoje doświadczenie i właśnie na jego bazie świadomie się na nie decydują. Warto, abyśmy i my to zrobili – szczególnie dlatego, że hale tego typu nie są czymś drogim, a nawet, jeśli nie wypalą można bez problemu je “zwinąć” i sprzedać.

Similar Posts