Skup aut
Skup aut

Opłacalność sprzedaży samochodu. Ile skup płaci za sprzedany samochód?

4 minutes, 33 seconds Read

Nie ma powodów, dla których warto na dłużej przywiązywać się do swojego samochodu. W ten sposób można jedynie stracić. Ważne jest, aby zauważyć moment, w którym taki zakup nadal będzie opłacalny i będzie można za pojazd zyskać konkretne pieniądze. Im dłużej się zwleka, tym spada wartość samochodu. Skup aut w Szczecinie https://autoskup-szczecin.eu/ to dobra alternatywa i miejsce zbytu pojazdu, ale pod warunkiem, że nadal jest on w stanie nadającym się do użytkowania. W późniejszym czasie okazać się może, że oddać go można już tylko na złom.

Ceny w skupie aut

Salony samochodowe często przyciągają do siebie klientów ofertami, w ramach których zyskać można zniżkę na zakup nowego pojazdu pod warunkiem pozostawienia starego w rozliczeniu. Taka propozycja, chociaż wydaje się pozornie wygodna, musi być dobrze przemyślana. Przede wszystkim należy się zastanowić, czy niezależny skup aut nie zaproponuje lepszej ceny za ten sam pojazd. Często starsze samochody w ten sposób sprzedaż można w cenie bardziej przystającej do rynkowych warunków.

Skup aut
Skup aut

Możliwe jest również sprzedanie auta na własną rękę. Wówczas zazwyczaj korzysta się z ogłoszeń w internecie, w prasie, wśród znajomych, a nawet w formie kartki naklejonej na szybę. Jednak w takim przypadku na kupca chętnego do zakupu trzeba nieco poczekać. Zazwyczaj również konieczne będzie delikatne zejście z ceny.

W skupie aut uzyskać można cenę adekwatną do wartości porównywalnych pojazdów w okolicy. Handlarz samochodami bierze pod uwagę swój zysk i ewentualnie jego szybkość. Dlatego lepszą cenę uzyskać można za modele naprawdę poszukiwane na rynku albo bardzo popularne, niedrogie w eksploatacji samochody. Właśnie takie najszybciej znajdują swoich nabywców. Co ważne, specjalista prowadzący skup aut zna lokalną ofertę na wylot. Atrakcyjna cena jest tym, co może przyciągnąć go do zakupu nawet z bardziej odległego ośrodka. Plusem tego jest gotówka płatna do ręki, najczęściej bez koniecznych dodatkowych formalności. Minusem? Nierzadko nieco niższa cena niż ta, którą udałoby się uzyskać sprzedając pojazd na wolnym rynku. Coś jednak za coś.

Skup niedziałających aut

W przypadku gdy nie zauważysz momentu, w którym sprzedaż auta jest nadal możliwa, konieczne będzie złomowanie twojego pojazdu. W tym przypadku zdecydować się należy na usługi legalnego przedsiębiorstwa. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie miejsca, które należną kwotę oferuje od kilograma wagi samochodu, a nie od sztuki. Takie pieniądze z pewnością bardzo się przydadzą do różnych celów. Co ciekawe, w niektórych przypadkach można ze złomowania uzyskać więcej pieniędzy niż kiedy wybierze się standardową procedurę sprzedaży samochodu w niezbyt dobrym stanie technicznym. W tym przypadku raczej nastawić się trzeba, że osoba prowadząca skup aut będzie mocno negocjowała obniżkę ceny.

Polska złomowiskiem Europy?

W Katowicach aż 9 na 10 zarejestrowanych pojazdów ma więcej niż pięć lat. Podobna sytuacja ma miejsce w całej Polsce. Wedle opublikowanych danych, gorsza sytuacja jest jedynie na Litwie oraz Łotwie. Co jeszcze bardziej alarmujące, zgodnie z badaniami Eurostatu, aż 71 procent naszych pojazdów ma więcej niż 10 lat. Takie pojazdy są oczywiście niezdrowe dla środowiska naturalnego, kumulują również duże nakłady finansowe swoich właścicieli. Z tego powodu skup samochodów, czyli firmy działające na terenie całej Polski, cieszą się dużym zainteresowaniem. Pora zadbać o lepszą jakość eksploatowanych pojazdów.

Dużo lepsza sytuacja pod względem wieku i stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach, jest chociażby w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, czyli w krajach o podobnej do Polski majętności obywateli. Jeżdżąc po drogach w całym kraju, nie jest trudno zauważyć pojazdy, których stan techniczny nie jest zadowalający. W naszym kraju o wiele łatwiej jest przejść pozytywnie techniczny przegląd pojazdu, niż ma to miejsce chociażby u sąsiadów bardziej na południu.

Skup aut z Niemiec

Winę za taki stan rzeczy ponosi także bliska odległość od granicy niemieckiej. Wiele aut jest sprowadzanych właśnie stamtąd. Czasami takie oferty są nierzetelne, okazać się może na przykład, że samochód jest powypadkowy. Przy kupnie używanego pojazdu lepiej jest zaufać sprawdzonemu sprzedawcy, który przedstawić może na przykład badania techniczne pojazdu.

Rzadko kiedy ktoś pozwolić sobie może na zakup nowego auta z salonu. Częstszym modelem jest wieloletnia eksploatacja pojazdu, a następnie złomowanie go. To rozwiązanie naprawdę niekorzystne. Dużo lepszym pomysłem jest sprzedaż auta, dopóki jest ono w zadowalającym stanie technicznym i nie ma więcej niż 10 lat. Skup samochodów to okazja, by za gotówkę pozbyć się pojazdu, który z czasem może nastręczać właścicielowi coraz więcej problemów. Otrzymane pieniądze lepiej jest zainwestować w nowy pojazd, który może być również używany, ale z rocznika nie starszego niż dwa lata. Tego typu ofert można szukać również za granicą, ufając firmom, które zajmują się sprowadzaniem takich pojazdów.

 

Similar Posts