sprzedaż nieruchomości
sprzedaż nieruchomości

Jak szybko i korzystnie sprzedać nieruchomość?

4 minutes, 25 seconds Read

Jak szybko i korzystnie sprzedać nieruchomość?

sprzedaż nieruchomości
sprzedaż nieruchomości

Posiadanie na własność nieruchomości daje sporo korzyści. Sam fakt przebywania „na swoim”, czyli w mieszkaniu własnościowym, za które nikomu nie musimy płacić, w dzisiejszych czasach jest właściwie prawdziwym luksusem. Wystarczy dokładnie rozejrzeć się wśród rodziny oraz znajomych, jak wiele osób tuła się po stancjach i wynajętych pokojach, bo przy obecnych zarobkach nie ma szans na określenie pozytywnej zdolności kredytowej przez banki i inne firmy finansowe udzielające pożyczek i kredytów na zakup nieruchomości. Medal ma jednak dwie strony. Posiadacze wielu nieruchomości jednocześnie, a wbrew pozorom, jest wielu takich szczęściarzy – często stają przed dylematem. Dotyczy one tego, czy lepiej jest za konkretną cenę sprzedać nieruchomość i stracić ją na zawsze, czy też praktyczniejszy będzie wieloletni wynajem? Zdania są podzielone, ale warto każdą ewentualność rozpatrzyć oddzielnie. W dobie, gdy liczne nieruchomości na sprzedaż prezentowane są w formie komercyjnych produktów biur tworzących rynek nieruchomości od podstaw, kupno lokalu nie stanowi większego problemu. Problemem zawsze są środki – mniej lub bardziej dostępne. Dziś nieruchomości na sprzedaż można nabyć na kilka sposobów.

Zaufany pośrednik sprzedaży

Jest podstawą, abyśmy nieruchomości na sprzedaż przekazali w dobre ręce i przy tym nie stracili. Pewni siebie inwestorzy i właściciele sprzedający własne domy, mieszkania czy też działki, wolą samodzielnie ustalić określone ceny, bez korzystania z pomocy jakichkolwiek pośredników, bowiem takowi zawsze chcą ugrać też coś dla siebie w postaci prowizji, a bywa ona dość niemała. Po co okrajać siebie z własnego zysku, skoro nieruchomość można sprzedać zupełnie samodzielnie i z zyskiem przewyższającym to, co otrzymaliśmy od pośrednika? Trzeba mieć jednak dobry zmysł handlowca i nie dać się wpuścić w przysłowiowe maliny nie zawsze uczciwych kupców. Czasem może pomóc ktoś z rodziny i znajomych, ktoś dobrze czujący rynek nieruchomości. Dzięki korzystnym sugestiom można ominąć liczne pułapki czyhające na nas jako potencjalnych sprzedawcach.

Sprzedawać czy wynajmować?

Oto jest pytanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze będzie przemyśleć wszystko od początku. Fakty są takie, że pieniądze ze sprzedaży ostatecznej nieruchomości, o ile nie zainwestujemy ich w inną nieruchomość, będą topnieć w czasie wydawania. Z kolei przy wynajmowaniu nieruchomości przez całe lata mamy dodatkowy przychód w postaci gotówki, bo przecież każdego miesiąca wynajmujący musi zapłacić nam ustaloną w umowie lub ustnie kwotę. Wynajem w wielu przypadkach wydaje się rozsądniejszy, ponieważ wykorzystujemy nieruchomości na sprzedaż w celach komercyjnych, a jednocześnie cały czas pozostają one w naszym posiadaniu. Są naszymi własnościami i w każdej chwili możemy zdecydować, że np. od następnego miesiąca decydujemy się wstrzymać wynajem. To bardzo korzystna sytuacja. W momencie sprzedaży zostaje nam tylko gotówka, a o sprzedanej nieruchomości musimy po prostu zapomnieć. Dlatego ważne jest, by pieniądze z ewentualnej sprzedaży nieruchomości zainwestować w ciekawy i dochodowy projekt, aby pieniądze stale pomnażać nasze konta i portfele.

Jakie nieruchomości mają największe wzięcie?

Największe jest zapotrzebowanie na mieszkania dwu lub trzypokojowe, najlepiej w nowym budownictwie i stanie deweloperskim. Oczywiście, jeśli trafią się oferty w starym budownictwie czy nawet mieszkania do późniejszych remontów – wszystko znajdzie potencjalnych nabywców. Polski rynek nieruchomości na sprzedaż cierpi na pewien deficyt nowych mieszkań, inwestycje budowlane nowych obiektów płyną dość wolno, a tysiącom osób, rodzin czy singlom zależy na nabyciu własnego kąta. Najwięcej nieruchomości sprzedaje się w dużych miastach. Jest ogromne zapotrzebowanie na mieszkania w takich miastach, jak Wrocław, Warszawa, Kraków. A już w ogóle rekordowo oblegane jest Trójmiasto. Być może to z miłości do naszego polskiego morza, a być może fakt, że w tamtym rejonie jest właściwie najczystsze powietrze i najbardziej zdrowe warunki do życia. Wielu młodym ludziom tak naprawdę na samym początku wystarczą kawalerki. Za małą kawalerkę w dużym mieście zapłacić trzeba około 100 tysięcy złotych. W mniejszych, powiatowych miasteczkach, kawalerkę podobnych rozmiarów kupić można za połowę tej sumy.

Nowoczesna sprzedaż nieruchomości

Polega oczywiście na korzystaniu z nowoczesnych środków komunikacji, na czele z Internetem. Wystarczy zamieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży nieruchomości na pierwszej lepszej, wybranej stronie internetowej z ogłoszeniami wszelkiego typu, a nie trzeba będzie długo czekać na odzew. Tego typu informacje w sieci rozprzestrzeniają się w tempie błyskawicy. Każdego dnia w Internecie pojawiają się dziesiątki ogłoszeń, gdzie ktoś chce przedstawić nieruchomości na sprzedaż http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz lub wynajem. W momencie zamieszczania ogłoszenia w sieci trzeba nastawić się na małą rewolucję, bowiem będziemy postawieni w sytuacji odbierania całej masy telefonów oraz maili. Z przedstawionych nam ofert będziemy mogli wybrać tę najwłaściwszą i najbardziej atrakcyjną finansowo.

Similar Posts