Czujniki cofania BLOW PS-1 srebrne

Czujniki cofania BLOW PS-1 srebrne

4 minutes, 18 seconds Read

Jazda samochodem to czynność, która wymaga od każdego właściciela posiadania odpowiednich umiejętności. Aby móc swobodnie wyruszyć na drogi publiczne należy znać zasady poruszania się po ulicach, jak również umieć wykorzystywać wszelkie działania praktyczne. Jednym z kłopotliwych na wielu ludzi manewrów może okazać się parkowanie. Czy istnieją akcesoria ułatwiające zatrzymywanie się w ustalonym miejscu czy poruszanie się do tyłu? Czym są czujniki cofania BLOW PS-1 srebrne? Jakie są jego cechy? Jak z niego korzystać? Które zalety przemawiają za montażem tego rodzaju systemu?

Jazda do tyłu oraz sztuka parkowania

Wielu kierowców nie lubi poruszać się samochodem w przeciwnym kierunku jazdy. Jedną z najbardziej widocznych przeszkód jest ograniczona widoczność. Cofanie wiąże się także z ryzykiem uszkodzenia innych pojazdów lub przedmiotów znajdujących się na wysokości zderzaka pojazdu. Wielkim utrudnieniem jest również manewrowanie autem podczas gdy jest ciemno lub panują złe warunki pogodowe. Jak zatem ułatwić sobie tego rodzaju czynności? Jednym z bardzo popularnych rozwiązań jest zamontowanie czujników czy kamery cofania. To właśnie dzięki nim kierowcy czują komfort i minimalizują ryzyko uszkodzenia pojazdu. Na jakiej zasadzie działa tego rodzaju urządzenie? Jakie posiada cechy?

Czujniki cofania – opis i cechy szczególne

Czujniki cofania BLOW PS-1 srebrneCZUJNIK COFANIA BLOW PS-1 SREBRNY to zestaw składający się z czterech czujek pasujących do samochodów o srebrnej karoserii, wyświetlacza wraz z sygnalizatorem dźwiękowym, centralki oraz całego okablowania do pojazdu. W zestawie można również znaleźć akcesoria montażowe wraz z wiertłem, dzięki któremu każdy może na własną rękę przygotować miejsce do zamontowania czujników. Tego rodzaju mechanizm dzięki swojej konstrukcji ostrzega kierowcę o znajdującej się na jego drodze przeszkodzie. Możliwe jest zamontowanie systemu bezprzewodowego, dzięki czemu nie trzeba montować zbędnych kabli. Dzięki prostemu, jednakże bardzo intuicyjnemu wyświetlaczowi, użytkownik może określić wzrokowo odległość od przesady, jak również wyczuć ją za pomocą wydawanych ostrzeżeń dźwiękowych. Odległość od napotkanej rzeczy określana jest w postaci cyfry z dokładnością kilku centymetrów. 

Czujniki pokazują odległość w 6 strefach. Pierwsza z nich daje powolny sygnał, gdy znajdujący się na drodze przedmiot znajduje się w od zderzaka o ok. 2,5m. Kolejna strefa to zakres 2,5 – 1,6m, Trzecia strefa informuje, bardzo szybkim przerywanym sygnałem, że w odległości  1,5 do 1 m. Kolejne powiadomienia to różnice kilkunastu cm. Ostatnia szósta strefa to dzięki ciągły, który daje do zrozumienia, że dany element napotkamy za niecałe 30 cm. Czujnik cofania BLOWS PS-1 Srebrny to urządzenie niewielkie, proste w obsłudze, jak również niezawodne podczas różnorodnych warunków pogodowych. Oświetlenie sprawdza się również w ciemności. Nie zamarza w zimie, stale dając wiarygodne pomiary. 

Montaż i zasada działania czujników cofania

Opisywany sprzęt jest również prosty w instalacji. Czujniki znajdujące się w zestawie należy umieścić w określonych miejscach na karoserii samochodu. Następnie dołączone okablowanie podpiąć według instrukcji, podłączając jednocześnie kable pod wsteczne światło. W ten sposób wrzucając bieg cofania, czujniki automatycznie się uruchomią. Zasada działania tego rodzaju mechanizmu jest bardzo prosta. Polega ona na cofaniu się sygnału i pomiaru czasu powrotu fali ultradźwiękowej. W ten sposób poszczególne elementy pełnią funkcje zarówno nadajników, jak i odbiorników sygnału. Te zaś poprzez odpowiednie kable wysyłają informację do centrali sterującej, a następnie wyświetlacza i sygnalizatora dźwiękowego. Czy warto zatem posiadać tego rodzaju system pomocniczy? Jakie zalety czujników samochodowych można wyróżnić? Dlaczego warto jest zainstalować?

Zalety i korzyści płynące z posiadania czujników cofania Blow PS-1

Zakup i montaż czujników BLOW przynosi wiele korzyści. Jedną z głównych zalet jest niedroga cena zestawu w porównaniu z funkcjonalnością, bezawaryjnością, jak i trwałością działania urządzenia. Poszczególne elementy wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Ponadto są bardzo estetyczne i pasują zarówno do zewnętrznej karoserii, jak i wnętrza pojazdu. Kolejną zaletą jest prosty i szybki montaż. Jasno opisana instrukcja obsługi umożliwi instalację niemalże każdemu właścicielowi samochodu. Kolejną pozytywną cechą jest bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzięki czujnikom możliwe jest dokładne określenie przeszkody znajdującej się za samochodem, zarówno podczas samego cofania, jak i w momencie parkowania. Małe miejsce postojowe nie będzie stanowiło już dla kierowcy problemu. Czujniki pomogą zarówno w dzień, jak i w nocy, na większych, jak i na bardzo małych przestrzeniach. Parkowanie stanie się przyjemne, szybkie oraz co najważniejsze bezkolizyjne. 

Warto jednak pamiętać, by pomimo pomocy ze strony czujników nie tracić własnej uwagi i koncentracji. Urządzenie ma tylko wspomagać ten proces, a umiejętności oraz wiedza kierowcy nadal być priorytetowe. 

Similar Posts