Sprzęt dla graczy – słuchawki

4 minutes, 54 seconds Read

Laptopy dla graczy są popularne w ostatnich czasach, ponieważ nie da się grać w specjalne gry na zwykłym biurowym komputerze, jest to niemal niemożliwe. Decydując się na specjalistyczny sprzęt do gier nie możemy zapominać, że do tego potrzebne są też dodatkowe elementy, które tworzą całość. Trzeba mieć na uwadze, że  decydując się na gry na specjalistycznym sprzęcie, trzeba zapłacić trochę więcej niż za standardowy sprzęt, wpływa na to wiele czynników.

Po pierwsze i najważniejsze musi być specjalny procesor i karta graficzna, musi być niezwykle odporna i wytrzymała. Pomijając już myszkę i klawiaturę konieczną rzeczą dla graczy są słuchawki muszą być one wytrzymałe i wygodne. Są one dla graczy potrzebne by odbierać dodatkowe bodźce oprócz tego co widać na ekranie, można w uszach odbierać również dźwięk co wpływa na większą atrakcyjność gry. Słuchawki nie muszą być najwyższej jakości, ponieważ ścieżka dźwiękowa jest jedynie dodatkiem do całościowej gry. Słuchawki często gęsto służą do komunikacji gdy gramy np. : z przyjaciółmi, poprawia to sprawność szybkiego przesyłu  informacji między sobą. Wybór słuchawek jest ogromny na rynku, więc wybór nie jest do końca oczywisty, ale przy odrobinie wiedzy lub porady spokojnie możemy wybrać odpowiednie dla siebie. Laptopy dla graczy zazwyczaj nie mają w zestawie słuchawek i trzeba dodatkowo je zakupić, chodź czasem może okazać się, że są w zestawie. Zazwyczaj słuchawki różnią się : wyglądem, jakością dźwięku, trwałością. Ze względu na budowę możemy wyróżnić kilka rodzajów. Zaczynając od otwartych: tworzą one wrażenie naturalnego dźwięku, takiego, który nas otacza. Jednak kompletnie nie nadają się one do użytkowania w głośnych pomieszczeniach ponieważ nie tłumią głośnego hałasu.

Sprawdź koniecznie:

 

Zdecydowaną zaletą słuchawek otwartych jest to, że ucho ma dobry przepływ powietrza, po drugie brak efektu i bólu poprzez długotrwałe noszenie słuchawek na uszach. Następny rodzaj to słuchawki półotwarte w nich zawarte są dwa rodzaje słuchawek: zamknięte i otwarte. Delikatnie izolują dźwięk zewnętrzny, ale nie do końca go wyciszają. Z pewnością ten rodzaj słuchawek posiada zalety: bardzo dobry balans dźwięku, dobry przepływ powietrza ucha i co bardzo ważne brak efektu zmęczonego i obolałego ucha. Jedyną tak naprawdę wadą jest brak całkowitej izolacji od dźwięków zewnętrznych. Jest dosyć sporo rodzajów słuchawek, następnym rodzajem są słuchawki zamknięte cechują się one, dobrą izolacją dźwięku czyli nie przepuszczają dźwięków z zewnątrz. Ten rodzaj ma sporo zalet: pierwszą i główną zaletą jest to, że można zabrać je w podróż, ponieważ całkiem tłumią dźwięk zarówno my nie słyszymy co dzieje się poza grą i tak samo nikt inny nie słyszy co dzieje się w naszej grze, dlatego jest to dobre rozwiązanie na podróż, ponieważ nie przeszkadza innym pasażerom. Natomiast ten rodzaj słuchawek ma swoje wady: słaba wentylacja ucha co powoduje uczucie wilgotności gdy używamy ich dłuższy czas, a po drugie jest to męczące dla ucha i może powodować dyskomfort. Laptopy dla graczy jak sama nazwa wskazuje są dla graczy, chodź czasem jeśli ktoś poszukuje dobrego sprzęt, mimo, że nie zajmuje się graniem, może postawić na taki sprzęt, aby mieć pewność, że jest solidnie wykonany i nie zepsuje się po pierwszym użyciu.

Ważnym aspektem przy wyborze słuchawek jest ich wielozadaniowość, często aby zaoszczędzić pieniądze i nie mieć słuchawek do wszystkiego osobno, gracze wykorzystują te słuchawki do gry, również do słuchania muzyki czy nagrywania filmów. Dlatego warto wybrać słuchawki, które będą wielozadaniowe i spełnią odpowiednio wszystkie swoje funkcje. Kolejnym pytaniem przy wyborze słuchawek do gier jakie stawiają sobie miłośnicy tego zajęcia jest to czy kupić bezprzewodowe czy jednak przewodowe. Ile ludzi tyle opinii, jednemu sprawdzą się takie drugiemu takie, warto oczywiście poradzić się osób, które mają doświadczenie w tym temacie, ale również warto iść za swoją intuicją. Decydując się na słuchawki bezprzewodowe musimy liczyć się z tym, że są wyposażone w złącze USB i oferują lepszą jakość właśnie po przyłączeniu do USB, ciekawą rzeczą jest to, że przy tym rodzaju słuchawek dźwięk może być przestrzenny, kolejnym rodzajem są przewodowe tutaj fale są przesyłane poprzez są poprzez fale radiowe lub poprzez Bluetooth. Fale radiowe charakteryzują się największym zasięgiem, nawet do 100 metrów , natomiast fale poprzez bluetooth osiągają tylko zasięg do 10 m. W tym przypadku występuje również różne natężenie dźwięku. Słuchawki radiowe mają przesył analogowy, więc czasem występują zakłócenia, lecz gdy używamy fal poprzez bluetooth to tam łączność jest bez zakłóceń. Ci gracze, którzy posiadają laptopy dla graczy, a  chcą mieć słuchawki do tego specjalnie przeznaczone warto aby zwrócić na kilka rzeczy uwagę: po pierwsze jest to pasmo przenoszenia, po drugie waga, po trzecie poziom natężenia dźwięku i kolejnym kluczowym elementem jest karta dźwiękowa USB. Karta dźwiękowa USB w słuchawkach ma pełnić funkcję poprawy jakości dźwięku gdy ten w laptopie jest słaby.

Similar Posts