Jak zaaranżować meble w sklepie odzieżowym?
Jak zaaranżować meble w sklepie odzieżowym?

Jak zaaranżować meble w sklepie odzieżowym?

4 minutes, 10 seconds Read

Jak zaaranżować meble w sklepie odzieżowym? A może to przez ignorowanie tego czynnika Twoje wyniki finansowe z miesiąca na miesiąc nie są zadowalające? Okazuje się, że zwracają na to uwagę czołowe firmy. Więc nie możesz być gorszy! Jakie meble warto mieć w sklepie odzieżowym? Jak je skonfigurować, aby odnosiły większe sukcesy? A co ze sprzedawanymi produktami? Czy jego lokalizacja też ma znaczenie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym poradniku.

Jakie meble warto mieć w sklepie odzieżowym?

Od tego pytania należy rozpocząć analizę tematu. Jest to bardzo ważne dla późniejszego ułożenia tych elementów np. wyposażenia. Badania pokazują, że odpowiednie rozmieszczenie mebli i asortymentu przyciąga klientów. A brak dbałości o te aspekty jest tu oczywiście nieco obraźliwy… Jakie meble wybrać w sklepie odzieżowym? Przede wszystkim warto wybierać elementy wyposażenia produkowane przez znane firmy. Dlatego należy je wybrać. Między innymi pod względem doświadczenia i opinii. Wybrany rozmiar jest bardzo ważny. Takie same warunki finansowe jak oferowane. Meble pasujące do pomieszczenia warto wybierać tylko w sklepach odzieżowych. W tym celu należy wykonać odpowiednie pomiary.

Oczywiście takie meble do sklepów odzieżowych nie mogą być zbyt duże. Dobrze by było mniej więcej dostosować się do średniego wzrostu naszych ludzi. Ogólnie rzecz biorąc, klienci nie „gimnastykują się” podczas zakupów. Nie może więc być np. tak, że coś będzie za wysoko albo za nisko. Rozmiar nie ma znaczenia. Ważny jest również kolor. Meble w neutralnej kolorystyce warto kupować w sklepie odzieżowym. Są bezpieczne, nie męczą wzroku itp. Dlatego nie warto wybierać zbyt jasnych kolorów itp.

Ważna jest odpowiednia ilość wolnego miejsca

Zakupy powinny być dla klientów przyjemnością. Jeśli osoba (zainteresowana konkretną rzeczą) dobrze się czuje w danym obiekcie, to oczywiście chętniej coś kupi, prawda? Dlatego konieczne jest dostosowanie mebli sklepu odzieżowego do wielkości pomieszczenia. Klienci powinni mieć wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie przemieszczać się między regałami. Jeśli nie zwracasz uwagi, w sklepie pojawi się kilka osób, a następny klient to zobaczy i może opuścić Twój statyczny byt… tym samym tracisz możliwość zarobienia przyzwoitej kwoty. Jeśli masz wieszaki na ubrania po lewej i prawej stronie, na środku powinno być dużo miejsca. Pozwól klientom z lewej i prawej strony na swobodę dostosowania się do czasu podczas przeglądania Twojej aktualnej oferty.

Jak powinien wyglądać zakres?

Jak zaaranżować meble w sklepie odzieżowym?
Jak zaaranżować meble w sklepie odzieżowym?

Ta kwestia jest również ważna i nie należy jej lekceważyć. Kluczowe jest to, aby meble w sklepie odzieżowym nie były zbyt duże. Jeśli klient nie dotrze do podanego zakresu, może go to zniechęcić do przymierzania i robienia zakupów… tak więc warto o tym pamiętać. Odmiany przeznaczone do sprzedaży powinny być również odpowiednio rozmieszczone na odpowiednich półkach. Istnieją w tym zakresie określone przepisy. Na przykład buty są umieszczane na samym dole. Z kolei kapelusze, kapelusze itp. są na wierzchu.

Jeśli zdecydujesz się go odwrócić, musisz wziąć pod uwagę tę klasyfikację… nie będzie tak popularny. Psychologia jest tutaj bardzo ważna. Na wierzchu zakładamy czapki. Byłoby nienaturalne dla klientów, gdyby ktoś miał ich na dole (we własnym sklepie papierniczym). Dodatkowo warto sprytnie wydzielić przedmioty przeznaczone do sprzedaży. I tak np. spodnie wykonane z jednego materiału powinny być ustawione obok siebie. Sortowanie ich według rozmiaru również byłoby miłe. Ułatwia życie kupującym. Dlatego są bardziej skłonni do ponownego odwiedzenia w przyszłości. Jeśli ubrania wiszą na wieszakach, odległość między nimi powinna być wystarczająca. W ten sposób możesz coś zabrać bez problemu, przymierzyć i w razie potrzeby odłożyć. Czasami rzeczy piętrzą się na półkach. Co jest tutaj ważne? Wielkość stosu nie powinna przekraczać połowy wysokości półki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przymierzalnie są bardzo ważne w sklepach odzieżowych. Im ich więcej, tym lepiej. Zawsze opłaca się zaprojektować sklep w sposób ułatwiający życie klientom. W związku z tym jest bardziej prawdopodobne, że wrócą po więcej zakupów w przyszłości. Szatnia powinna gwarantować swobodę i bezpieczeństwo. Upewnij się również, że masz wysokiej jakości lustro, które pokazuje całą twoją sylwetkę. Dużo uwagi poświęca się gablotom i ladom. Zazwyczaj instaluje się je w pobliżu ściany frontowej. Jednak powinny istnieć produkty, które są stosunkowo drogie. W końcu klienci oczekujący w kolejce nadal mogą na przykład sprawdzić dodatkowe artykuły i akcesoria.

Similar Posts