Jak otworzyć lombard komis

Jak otworzyć lombard komis

4 minutes, 17 seconds Read

Wiele osób będących zainteresowanymi otwarciem działalności gospodarczej związanej z lombardem zastanawia się jak tego w odpowiedni sposób dokonać. I dlatego w niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka kluczowych informacji związanych z tym tematem. Lombardy w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, popyt na usługi takich miejsc w dalszym ciągu rośnie i przekonuje się do nich również takie grono osób, które kiedyś dość sceptycznie patrzyło na działalność lombardów. Ale nic w tym dziwnego, że w naszym kraju powstaje coraz więcej takich miejsc, bowiem tam gdzie jest popyt, jest również i duża podaż.

Co należy rozumieć przez lombard?

Przez lombard należy rozumieć takie miejsce, w którym odbywa się: skup rowerów, skup telefonów, skup laptopów, skup złota, a także w niektórych przypadkach też skup mieszkań. Lombard pełni swoją działalność na podstawie udzielania pożyczek pod zastaw różnorodnych przedmiotów, im więcej dany przedmiot jest warty, tym większą kwotę pieniędzy jest w stanie uzyskać pożyczkobiorca od lombardu. Lombard podpisuje ze swoim klientem umowę zastawu, która ma za zadanie chronić obie strony umowy o pożyczkę lombardową. Ale w szczególności umowa zastawu jest swoistą formą gwarancji tego, że pożyczkobiorca po spłaceniu swojego zobowiązania finansowego z całą pewnością odzyska zastawiony przedmiot. Lombardy coraz częściej zajmują się skupem nie tylko ruchomości o określonej wartości, ale także nieruchomości. Przy czym, nie każdy lombard decyduje się na podpisanie umowy zastawu, w której zastawianą rzeczą jest mieszkanie, ponieważ lombard musiałby w takiej sytuacji dysponować znacznie większą ilością pieniędzy, aby pożyczyć się pod zastaw swojemu klientowi, niż w przypadku biżuterii, bądź telefonu komórkowego.

Co sprawia, że ludzie przyzwyczaili się do pożyczek lombardowych?

Kwestii zależnych, odnoszących się do tego, że nasze społeczeństwo każdego roku znacznie chętniej zaczyna korzystać z pożyczek lombardowych jest wiele, a można do nich zaliczyć następujące aspekty: szybkość uzyskania pożyczki, uzyskanie pożyczki przy zachowaniu minimum formalności, jak również możliwość zastawiania nielimitowanej ilości przedmiotów różnorodnego rodzaju.

Co trzeba zaliczyć do wad wynikających z zaciągania pożyczek lombardowych?

Do głównych wad wynikających z zaciągania pożyczek lombardowych należy zaliczyć w szczególności takie kwestie jak: szybki okres spłaty zobowiązania finansowego, wysokie koszty pożyczki lombardowej, a także stosunkowo niska wycena zastawionego towaru. Jednakże, mimo tych wszystkich negatywnych kwestii ludzie nie rezygnują z korzystania z pożyczek lombardowych, ponieważ są one bardzo łatwe w uzyskaniu i cała procedura związana z procesem pożyczkowym jest bardzo przejrzysta i zrozumiała. Osoby, które są zainteresowanie wzięciem pożyczki lombardowej powinny wyłącznie spełnić minimum formalności, a można do nich zaliczyć jedynie posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, dokumentem tym może być nie tylko dowód osobisty, ale także prawo jazdy, jak i paszport. Ważne jest, aby dokument potwierdzający naszą tożsamość posiadał czytelne zdjęcie.

Planujesz otworzyć swój własny lombard? Jeżeli tak to koniecznie to przeczytaj!

Każdego roku rośnie liczba osób zainteresowanych otworzeniem swojego własnego lombardu, dzieje się tak, gdyż na usługi świadczące przez takie miejsce jest w obecnej chwili bardzo duży popyt, a wiąże się to jednocześnie z dużymi zarobkami dla potencjalnych przedsiębiorców chcących prowadzić taki rodzaj działalności gospodarczej. Jednakże przed rzeczywistym otworzeniem lombardu trzeba pamiętać o odpowiednim uregulowaniu spraw związanych z legalnością prowadzonej działalności. Otóż, w przypadku prowadzenia działalności lombardowej, przedsiębiorca powinien prowadzić spółkę akcyjną, bądź spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W przeciwnym wypadku prowadzenie lombardu nie będzie mogło dojść do skutku. Inną, ważną kwestią jest to, że podmioty zamierzające prowadzić własny lombard powinny posiadać odpowiednie zaplecze finansowe do tego celu, ponieważ działalność takiego miejsca opiera się przede wszystkim na udzielaniu pożyczek krótkoterminowych pod zastaw przedmiotów o określonej wartości materialnej. W związku z tym, jeżeli przyjdzie do naszego klient chcący wziąć pożyczkę lombardową, to najpierw musimy pożyczyć mu pieniądze, aby na takim działaniu móc następnie zarobić. W związku z tym, zaplecze finansowe jest jedną z najważniejszych kwestii podczas prowadzenia działalności gospodarczej związanej z usługami lombardowymi. Następną kwestią jest posiadanie lokalu, w którym będziemy świadczyli swe usługi. Lokal taki powinien być w dogodnej lokalizacji i powinien być w miarę możliwości przestrzenny, ponieważ jego rolą będzie nie tylko przyjmowanie klientów, ale również przechowywanie zastawionych przez nich przedmiotów. Warto również zapamiętać, iż zastawione przedmioty przez pożyczkobiorcę nie mogą w jakikolwiek sposób ulec uszkodzeniu podczas ich przechowywania.

Similar Posts