W drodze na Tęczowy Most - czym jest krematorium dla zwierząt?
W drodze na Tęczowy Most - czym jest krematorium dla zwierząt?

W drodze na Tęczowy Most – czym jest krematorium dla zwierząt?

4 minutes, 29 seconds Read

W drodze na Tęczowy Most – czym jest krematorium dla zwierząt? Trzymając zwierzęta pod naszym dachem, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak szybko może stać się ich więcej. Niektórzy ludzie zaczynają myśleć o swoich zwierzakach jak o rodzinie, przyjaciołach. Przywiązała się do niego, troszczyła się o niego, troszczyła się o niego i kochała go. Niestety, będąc tak przywiązanym do innego stworzenia, należy zdać sobie sprawę, że pewnego dnia nadejdzie bardzo trudny czas pożegnań.

Dla wielu moment pożegnania ze zwierzakiem jest niezwykle bolesny i trudny. Pogrzeby to starożytne rytuały zaprojektowane, aby pomóc nam zaakceptować stratę i godnie pożegnać się z bliskimi — bez względu na gatunek. Spełniają potrzeby firm zajmujących się kremacją zwierząt dla osób poszukujących najbardziej odpowiedniej, ostatecznej usługi dla swoich bliskich. Poniżej wyjaśniamy, czym jest taka usługa, kto może z niej skorzystać i ile płacimy.

Co to jest krematorium dla zwierząt?

Krematoria dla zwierząt http://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-zachodniopomorskie/ świadczą usługi podobne do tych dla ludzi. Proces osobistej kremacji polega na spaleniu zwłok w specjalnie przygotowanym piecu i umieszczeniu prochów w wybranej wcześniej urnie. Ponieważ często krematoria prowadzą miłośnicy zwierząt, którzy wiedzą, jak trudno jest wielu pożegnać się z przyjaciółmi, możemy liczyć na pełne zrozumienie, poradę w sprawie właściwej urny i najszczersze wyrazy współczucia. Wiele krematoriów oferuje między innymi możliwość bycia ze znajomymi do końca. Po procesie kremacji urnę z prochami można zabrać do domu. Niektóre krematoria dla zwierząt oferują możliwość nagrania początku ceremonii do późniejszego odtworzenia, jeśli właściciel nie może uczestniczyć w ceremonii.

Wiele krematoriów oferuje również grupowe usługi krematoryjne. W takich przypadkach zwykle nie mam dostępu do prochów, są one chowane we wspólnym grobie, takim jak cmentarz dla zwierząt.

Więź, która łączy nas z naszymi pupilami jest wyjątkowa, dlatego chcieliśmy zapewnić im piękny i godny pogrzeb w ich ostatniej podróży za Tęczowy Most. Krematorium dla zwierząt to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą dla swoich pupili jak najlepiej do samego końca.

Kto może korzystać z usług krematorium dla zwierząt?

Krematoria dla zwierząt służą przede wszystkim właścicielom, którzy wymagają profesjonalnej, a jednocześnie wyrozumiałej obsługi, aby godnie i ze spokojem pożegnać swoich bliskich. W tak trudnym dla nas czasie najważniejsze jest wsparcie i życzliwość, szczególnie ze strony tych, którzy będą przygotowywać nasze pupile do ostatniej podróży.
Chociaż właściciele najpopularniejszych zwierząt domowych (psów i kotów) zazwyczaj chodzą do krematorium, wiele firm chętnie świadczy usługi dla różnych zwierząt – od małych zwierząt poniżej 10 kg do dużych zwierząt powyżej 60 kg. Więc jeśli naszymi członkami rodziny są chomiki lub gigantyczne węże, nasi najlepsi przyjaciele, krematorium dla zwierząt może zapewnić nam piękne i dostojne pożegnanie.

Ile kosztują usługi krematorium?

Usługi krematorium dla zwierząt mają swoje ceny, które zależą od kilku czynników.

W drodze na Tęczowy Most - czym jest krematorium dla zwierząt?
W drodze na Tęczowy Most – czym jest krematorium dla zwierząt?

Po pierwsze, mamy możliwość wykupienia masowej kremacji, jeśli nasze portfele nie pozwalają na wystawną indywidualną ceremonię. Są znacznie tańsze i nie mniej profesjonalne niż osobiste. Dzieje się tak jednak dlatego, że skremowanych prochów nie można zabrać do domu – nasz pupil został pochowany w zbiorowej mogile na cmentarzu zoologicznym wraz z innymi zwierzętami z ostatniej wyprawy.

Po drugie, dużo zależy od wzrostu i wagi naszych znajomych. Mniej zapłacimy za kremację mniejszych zwierząt – ceny wahają się od 300 zł do 700 zł za zwierzęta poniżej 10 kg. Powyżej 60 kg cena może przekroczyć 1000 zł. Należy jednak zauważyć, że wiele krematoriów dla zwierząt oferuje zniżki w szczególnych okolicznościach. W przypadku kremacji psa przewodnika niektóre firmy całkowicie rezygnują z kosztów właściciela. Ponadto otrzymamy specjalną zniżkę, jeśli pies służy w policji lub wojsku i stosownie to poświadczamy.

Trzecia kwestia to obsługa krematorium w weekendy i święta, być może będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Wiemy, że nie mamy wpływu na tragedie takie jak śmierć członka rodziny, ale prawie każdy pogrzeb krematorium w święto państwowe kosztuje 100-200 zł.

Po czwarte – koszt ceremonii zależy również od tego, gdzie chcemy przechowywać prochy naszego przyjaciela. Wiele krematoriów oferuje szereg bardzo ładnych i wytrzymałych urn, które możemy zabrać do domu. Aby sprostać oczekiwaniom różnych populacji, niektóre krematoria rozszerzyły swoją ofertę o biżuterię kremacyjną lub specjalne diamenty wykonane z prochów naszych zwierząt domowych. Wszystko po to, aby przyjaciele pozostali przy Tobie na zawsze.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl
Cmentarz i krematorium dla zwierząt Na Leszkowie
Na Leszkowie 3
64-920 Piła
798598688
www.naleszkowie.pl

Similar Posts