Zatrzymaj urodę: medycyna estetyczna po 50-tce
Zabiegi medycyny estetycznej

Zatrzymaj urodę: medycyna estetyczna po 50-tce

4 minutes, 26 seconds Read

Współczesna 50- letnia kobieta to osoba aktywna, pracująca zawodowo, dbająca o modny i estetyczny wygląd oraz dobrą formę. Często uprawia rekreacyjnie sport i rozwija swoje zainteresowania.  Jej życie jest najlepszym potwierdzeniem przysłowia: „życie zaczyna się po pięćdziesiątce”. Panie po 50.nie poddają się upływowi czasu – są pewne siebie, testują kosmetyki i szukają rozwiązań, które pozwolą im zatrzymać ładną cerę i zdrową skórę na wiele lat. Częściej niż pokolenie ich matek sięgają po zabiegi medycyny estetycznej dla pań po 50 roku życia.

Zatrzymać czas

 

Po ukończeniu 50. roku życia wiele pań zastanawia się, czy bezpowrotnie utraciła urodę? Czy jest sposób na zatrzymanie czasu? Nie sprawdza się obiegowe przekonanie, że kobiety po 50-tce przestają dbać o siebie i są zaniedbane. Kobiety po 50. roku życia wyglądają o wiele lepiej niż ich rówieśniczki 30-40 lat temu. Jest to zasługa rozwoju branży kosmetycznej i medycyny estetycznej dla pań po 50-tce oraz wzrost świadomości, że uroda nie przemija po osiągnięciu pewnego wieku, można ją zachować na długie lata i cieszyć się młodością skóry. Oferta medycyny estetycznej dla kobiet jest bardzo bogata i każda pani niezależnie od problemu,  z którym przychodzi znajdzie poradę i odpowiednie zabiegi. Kobieta dojrzała czuje się jeszcze młodo, ale na twarzy i ciele widać zmiany. Zmarszczki, bruzdy, przebarwienia, odznaki zmęczenia, cienka skóra to zaledwie kilka problemów. Dojrzała cera wymaga kompleksowej pielęgnacji, którą można uzyskać w gabinetach medycyny estetycznej. Przykładowo usuwanie zmarszczek Szczecin odbywa się za pomocą kwasu hialuronowego.

Polecamy również:

Zmarszczki i przebarwienia

To duży problem estetyczny. Przebarwienia – brązowe plamy mogą pojawić się twarzy, szyi, dekolcie i dłoni.  Ratunkiem jest laserowe usuwanie przebarwień, które nie tylko pomaga pozbyć się tej brzydkiej zmiany, ale także przy okazji odmłodzą i wygładzą skórę. Wiotkość skóry policzków i powiek wymaga klasycznego liftingu lub blepharoplastyki.  Efekty tych zabiegów widoczne są natychmiast i utrzymują się przez bardzo długi czas, choć potrzebna jest po nich dłuższa rekonwalescencja. Po zabiegi medycyny estetycznej na twarz sięgają także panowie po 50-tce, którzy czują się młodo i chcą, aby ich wygląd odzwierciedlał samopoczucie. Skutecznym remedium na  zmarszczki i utratę jędrności są zabiegi wolumetryczne wypełniaczami o silnym działaniu stymulującym, np. na bazie hydroksyapatytu wapnia (Radiesse). Ich działanie polega na unoszeniu skóry i pobudzeniu do odbudowy własnego kolagenu i elastyny. Są bardzo popularne i niezwykle skuteczne. Zadowolone pacjentki polecają je swoim koleżankom. Co raz więcej kobiet przekonuje się, że dzięki zabiegom medycyny estetycznej po 50-tce, zmarszczki i inne nieprzyjemne dla oka i samopoczucia defekty skórne nie muszą być problemem.

Piękny dekolt

Nie tylko zmiany na twarzy są problemem pań, które przekroczyły 50 rok życia. Wiele z nich dostrzega, że skóra na dekolcie nie jest już jędrna, a szyja przestała im podobać się i unikają zakładania bluzek z większym dekoltem.  Medycyna estetyczna w Warszawie dla pań po 50-tce  ma receptę na nieładnie wyglądające defekty na szyi. Jest nią zabieg mezoterapii połączonej z karboksyterapią. Zastosowanie tej terapii powoduje zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. Oznacza to, że poprawia również przepływ krwi, bogatej w tlen i substancje odżywcze. Najlepsze efekty tego zabiegu uzyskuje się przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, dzięki któremu  skóra na dekolcie i szyi staje ujędrniona i wygładzona. Dekolt znów wygląda pięknie i można ubrać bluzki dekoltem. Dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu i podgrzewanego gazu zabieg pacjentka nie odczuwa żadnego bólu, ani dyskomfortu podczas zabiegu. To doskonała wiadomość dla osób, które obawiają się bólu podczas zabiegów medycyny estetycznej dla pań po 50 roku życia i z powodu tej obawy nie korzystały z osiągnięć medycyny.  Zabieg mezoterapii przebiega bezboleśnie, a efekty są naprawdę zadowalające.

Terapia laserowa na nadmierne owłosienie

Nieestetyczne włoski i to w miejscach bardzo widocznych, np.: na twarzy mogą zaburzyć samoocenę i spowodować niechęć do życia towarzyskiego. Golenie, wosk i inne metody dostępne w drogerii nie sprawdzają się w przypadku, kiedy niechciane włoski pojawią się na twarzy. W tej sytuacji może pomóc jedynie zabiegi medycyny estetycznej. Usuwanie włosków laserem powala na skuteczne i trwałe pozbycie się owłosienia z twarzy za pomocą światła o wysokiej energii. To prosty sposób na odzyskanie pewności siebie i piękną twarz wolną od zbędnych włosków.

Zabiegi upiększające są tylko częścią dbania o siebie, urodę i formę. Bardzo ważne dla pań po 50 roku życia jest odpowiednie odżywianie się, np.: unikanie tłustych, smażonych potraw i picie dużej ilości wody. Warto wzbogacić dietę  w tłuszcze nienasycone, które znajdują się w takich produktach jak: orzechy, łosoś, makrela, pestki dyni. Istotna dla zdrowia jest aktywność fizyczna i dbanie o odpowiednią ilość snu. W miarę możliwości warto unikać nadmiernego stresu, który źle działa na organizm.

Similar Posts