Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza?

Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza?

4 minutes, 20 seconds Read

Myjnia bezdotykowa to miejsce, do którego wybieramy się przynajmniej kilka razy w miesiącu. Dlatego też ważna jest kwestia tego, aby wybrać najbardziej optymalną lokalizację. Wbrew pozorom jest to często dość problematyczne. Aby podjąć najbardziej optymalną decyzję, warto dowiedzieć się kilku podstawowych kwestii na temat myjni samoobsługowych. W jaki sposób zbudowana jest przeciętna myjnia bezdotykowa? Co powinniśmy wiedzieć na temat myjni bezdotykowych? O czym warto pamiętać podczas korzystania z tamtejszych urządzeń? Jakie podstawowe wskazówki związane z myjnią bezdotykową warto przyswoić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Myjnia bezdotykowa- w jaki sposób jest zbudowana?

Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza?W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zbudowana jest przeciętna myjnia samochodowa bezdotykowa. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że znajduje się ona w lokalizacjach, które są łatwo dostępne dla wielu klientów jednocześnie. Doskonałym przykładem mogą być chociażby okolice centrum handlowych, popularne ulice, ruchliwe drogi, stacje benzynowe, stacje diagnostyczne czy też większe osiedla mieszkaniowe. Myjnia bezdotykowa z reguły składa się z kilku elementów. Przede wszystkim znajdziemy tam urządzenia z lancami, które to umożliwiają szybkie i skuteczne przeprowadzenie czyszczenia. W środku znajdują się detergenty, która są bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska. Dodatkowo nie bez znaczenia są zbiorniki i bandy ogrodzeniowe, które są pewnymi wyznacznikami terenu.

Co powinniśmy wiedzieć na temat myjni bezdotykowych?

Myjnie bezdotykowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że umożliwiają mycie samochodów bez kontaktu fizycznego z daną powierzchnią, która to jest przeznaczona w danej chwili do mycia. Co godne podkreślenia- cały proces odbywa się za pomocą strumienia wody- należy skierować go w odpowiedni sposób na powierzchnię czterokołowca. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim nasze dłonie, szmatki czy też ściereczki nie muszą mieć kontaktu z powierzchnią lakieru, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo zarysowania. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że usuwanie uporczywych zabrudzeń odbywa się w sposób łatwiejszy- jest to możliwe dzięki ciśnieniowym metodom. Warto także pamiętać o możliwości dokładnego mycia nawet trudno dostępnych miejsc, do których zaliczyć możemy koła, podwozie, nadwozie. Okazuje się, że w myjniach bezdotykowych wykorzystywane są tylko i wyłącznie starannie dobrane środki chemiczne, które są stosunkowo łagodne i w pełni bezpieczne dla naszego lakieru.

Polecamy zobaczyć:

Myjnia bezdotykowa- o czym warto pamiętać podczas korzystania z niej?

Decydując się na czyszczenie samochodu z pomocą myjni bezdotykowej, powinniśmy pamiętać o kilku aspektach, które w praktyce mogą mieć znaczenie. Przede wszystkim kluczowa jest kwestia tego, że możliwe jest mycie ręczne, a także dokładne wykonanie mycia wstępnego. W przypadku nieco trudniejszych zabrudzeń, konieczne okaże się ich zwilżenie, dzięki czemu proces mycia znacznie się skróci, co z pewnością jest godne uwagi. W sposób ręczny możemy przemyć takie elementy, jak chociażby felgi, lusterka, reflektory. To właśnie one rzucają się w oczy, dlatego też ważne jest, aby w sposób szczególny o nie zadbać. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że samochody, które znacząco uległy zabrudzeniom piaskiem lub błotem wymagają właściwego podejścia. W pierwszej kolejności elementy muszą być wyczyszczone w sposób ręczny, a dopiero później poddawane są bezdotykowemu myciu. W konsekwencji ryzyko zarysowań w dużym stopniu zmniejsza się, podobnie jak inne uszkodzenia lakieru. Zarówno piach, jak i błoto zawierają twarde i stałe cząsteczki- te mogą narobić duże szkody.

Podstawowe wskazówki związane z myjnią bezdotykową?

Zanim zaczniemy korzystać z możliwości myjni bezdotykowych, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim persony nie mające dużego doświadczenia powinny szczegółowo zapoznać się z instrukcją obsługi. W przypadku myjni bezdotykowej specjaliści nie zalecają stosować metody prób i błędów- w tym przypadku może nas ona dużo kosztować. Jedną z najważniejszych kwestii jest czyszczenie samochodu z właściwiej odległości. Przykładowo złe działania mogą spowodować, że powstaną ubytki na lakierze, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Niezależnie od tego, z jakiej myjni się korzysta, najbardziej optymalna odległość lancy od nadwozia wynosi około 50 cm. Pamiętajmy także o tym, aby dotrzeć nawet do trudno dostępnych zakamarków. Jest to szczególnie istotne w zimowym okresie. Nie bez znaczenia jest również mycie ekonomiczne. Warto nabyć odpowiednią wprawę, dzięki temu wszelkie czynności będą wykonywane nieco szybciej, a na tym zależy nam w sposób szczególny. Myjnia bezdotykowa to w pełni bezpieczne rozwiązanie, o ile stosujemy się do powszechnie panujących zasad.

Similar Posts