Akcesoria do telefonów niezbędne dla posiadaczy komórek

4 minutes, 45 seconds Read

Akcesoria do telefonów stały się obecnie musem wśród posiadaczy telefonów komórkowych. Kupując komórkę, w zestawie nie otrzymuje się tylko samego urządzenia, ale również kilka dodatków mających usprawnić użytkowanie i wydłużyć czas eksploatacji. Z tego powodu na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów akcesoriów do telefonów. Jednakże, które tak naprawdę są niezbędne do posiadania, co warto kupić i dlaczego?

Dlaczego warto kupić akcesoria do telefonów?

Piękny wygląd na długi czas

Telefony komórkowe stają się coraz droższe, a zarazem delikatniejsze. Popularność telefonów dotykowych nad starymi modelami z osobną klawiaturą sprawiła, że czas ich “życia” uległ skróceniu – głównie z powodu uszkodzeń mechanicznych. Upadek aparatu telefonicznego, nawet z niewielkiej wysokości może skończyć się stłuczeniem ekranu i porysowaniem obudowy. Na nieskazitelnie gładkiej powierzchni pojawi się tzw. pajęczyna, zaś z tyłu osłona będzie porysowana i brudna. W większości przypadków, nadal da się z niego korzystać, ale ze znacznie mniejszym komfortem.

Korzystanie na odległość

Dbanie o wygląd i stan telefonu to tylko jedne z powodów dlaczego akcesoria do telefonów są warte zakupu. Dużo urządzeń posiada odtwarzacze muzyki, gry i różne aplikacje. Często można korzystać z nich na odległość bez potrzeby ciągłego trzymania telefonu w dłoni. Rozmawiając lub przesłuchując najnowszy singiel ulubionego zespołu można robić też inne rzeczy, w których potrzebne są wolne ręce.

Mini komputer

Aparat telefoniczny przestał być tylko telefonem, a stał się urządzeniem z możliwościami przypominającymi laptop czy tablet. Zakup akcesoriów do telefonu pozwoli na rozszerzenie dotychczasowych funkcji i możliwości urządzenia. Teraz oprócz tradycyjnych czynności jak smsowanie, dzwonienie czy oglądanie filmów, da się również napisać esej do szkoły lub sporządzić sprawozdanie do pracy w dowolnym miejscu.\

 Rodzaje akcesoriów do telefonów

Liczba akcesoriów do telefonów kiedyś opierała się wyłącznie na etui na telefon i, ewentualnie, słuchawkach (jeśli telefon posiadał wejście jack). Teraz ich liczba wzrosła i będzie rosnąć nadal tak długo jak zwiększy się zapotrzebowanie na komórki oraz wprowadzone zostaną nowe opcje. Tymczasem aktualnie, posiadacze komórek mają dostęp do poniższych rodzajów akcesoriów do telefonów:

  • Szkła ochronne – cienkie szkiełka naklejane na ekran telefonu. Mają chronić oryginalnie zamontowany wyświetlacz przed pęknięciami i rysami. Jednocześnie nie ingerują w możliwość dotykowego działania ekranu.
  • Etui – rodzajów tego akcesorium do telefonu jest bardzo dużo. O ile szkła ochronne różnią się jedynie rozmiarem i tworzywem z jakiego zostały wykonane, tak tutaj decyzja o zakupie zależy także od wyglądu. Najprostsze etui wykonane są z silikonu i zależnie od modelu, dopasowują się do obudowy. Nie są ciężkie, a jednocześnie trwałe. Doskonale chronią telefon przed rysami i brudem chociaż mogą nie poradzić sobie mechanicznymi uszkodzeniami. Pokrowiec wykonany z trwalszych materiałów rozwiąże ten problem. Czasami etui posiada przednią klapkę dodatkowo chroniącą wyświetlacz. Wycięte okienko pozwala sprawdzać czas i wszelkie powiadomienia wyświetlane na ekranie.

ZOBACZ WIĘCEJ:

 

  • Słuchawki – występują w wersji bezprzewodowej i z kablami, z mikrofonem lub bez niego. Dzięki nim można słuchać muzyki, radia lub podcastów bez przeszkadzania innym. Wersja bluetooth daje możliwość oddalenia się od telefonu i wykonywania innych czynność, gdy nie ma się wolnej kieszeni, ani innego miejsca w którym można by trzymać komórkę.
  • Przejściówki – chociaż oficjalnie wprowadzono ustawę, w której wszystkie telefony muszą mieć jedno takie samo wejście usb, nie będzie ono pasować do każdego urządzenia. Dlatego wyposażenie się w przejściówkę pozwoli na podczepienie do telefonu takich rzeczy jak klawiatura, myszka czy pendrive w celu zwiększenia ilości pamięci telefonu jak i odczytywania z niego danych.
  •  Uchwyty do telefonów – przyczepione w samochodzie pozwolą na bezproblemowe używanie w telefonie aplikacji GPS.
  • Powerbank – uprzednio naładowany rozwiąże problem rozładowanego telefonu w środku dnia bez dostępu do prądu.

Gdzie zaopatrzyć się w akcesoria do telefonów

akcesoria do telefonu

Akcesoria do telefonów można kupić w każdym sklepie elektronicznym. Często oferowane są także przez sieci telefoniczne przy sprzedawaniu abonamentu połączonego z aparatem telefonicznym. Akcesoria telefoniczne w takich miejscach posiadają zwykle prosty design. Dlatego, między innymi etui, dostępne jest w sklepach prywatnych sprzedawców, którzy sprzedają pokrowce z grafiką zaprojektowaną przez siebie lub inne osoby. Jeśli posiadacz komórki nie posiada wolnego czasu by ich do sklepu stacjonarnego, zawsze może kupić akcesoria przez internet. Wybór ograniczony jest jedynie przez liczbę sklepów oferujących te produkty, jak i zasobność portfela kupującego.

Akcesoria do telefonów są niezbędne do komfortowego i długiego użytkowania aparatu telefonicznego. Zaopatrzenie się w nie, nie jest dużym wydatkiem, często zawarte są już w cenie telefonu. Ich zakup jest inwestycją pozwalającą zaoszczędzić przy wydaniu stosunkowo niewielkiej ilości pieniędzy.

 

Similar Posts