Szczecin nieruchomości

Szczecin nieruchomości 

4 minutes, 21 seconds Read

Wiele osób posiada wolne środki, które mogą być przeznaczone na dowolne inwestycje. Są one bardzo istotne, bowiem inflacja zmniejsza siłę nabywczą pieniądza, czego konsekwencją jest możliwość zakupu mniejszej ilości dóbr za taką samą sumę pieniędzy. Ile należy posiadać oszczędności, aby zainwestować w Szczecin nieruchomości? Czym jest podnajem i czy jest godny uwagi? Czy kupno nieruchomości pod wynajem to sposób na pomnożenie oszczędności? Na czym polega flipping nieruchomości? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Ile należy posiadać oszczędności, aby zainwestować w nieruchomości?

W zdecydowanej większości przypadku inwestowanie w nieruchomości Szczecin kojarzy nam się przede wszystkim z zakupem nowego mieszkania. Warto jednak mieć świadomość tego, że w praktyce jest to jedynie jedna z kilku dostępnych możliwości. Nie w każdym przypadku musimy kupować kawalerkę w centrum miasta i ją wynajmować, by było to opłacalne. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Otóż na starcie nie musimy posiadać dużej ilości oszczędności. Im mniejsza kwota zostanie zainwestowana na początku naszej przygody, tym mniejszy stres i ryzyko związane z ewentualnym niepowodzeniem. Wraz z tym, jak będziemy zdobywać doświadczenie, poziom inwestycji może znacząco się zwiększyć. Pamiętajmy o tym, że inwestowanie w nieruchomości w zdecydowanej większości przypadków nie jest dochodem pasywnym. Nie sprowadza się to jedynie do tego, że wykładamy gotówkę i liczymy zyski. Posiadanie nieruchomości to konieczność wykonywania wielu regularnych prac. Odpowiednia ilość czasu to niemalże klucz do sukcesu. Jakie zatem formy inwestowania uznawane są za najbezpieczniejsze?

Czym jest podnajem i czy jest godny uwagi?

Szczecin nieruchomości
Szczecin nieruchomości

Świetnym sposobem na początku naszej przygody z inwestowaniem może okazać się podnajem nieruchomości Szczecin. Taka forma nie wymaga od nas bowiem przeznaczania dużej ilości środków finansowych. Czym jest jednak wcześniej wspomniany podnajem? Otóż jest to sytuacja, w której decydujemy się na wynajęcie nieruchomości, która nie należy do nas. W pierwszej kolejności sami ją najmujemy, a następnie pełnimy rolę tzw. gospodarza. Kluczowe jest jednak to, że niezbędne jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo w umowie z prawdziwym właścicielem musimy mieć zapis, który informuje o zgodzie na ewentualne dalsze wynajmowanie. Warto również szczegółowo doprecyzować ewentualne zasady współpracy- np. na jak długo udostępniana jest nieruchomość, a także jakie prace powinny zostać wykonane w celu podniesienia atrakcyjności. Jeśli możemy sobie na to pozwolić finansowo, to zdecydujmy się na optymalne szkolenie, by zapoznać się z przepisami prawa, które obowiązują w tym zakresie.

Czy kupno nieruchomości pod wynajem to sposób na pomnożenie oszczędności?

Zakup nieruchomości Szczecin i późniejszy ich wynajem to świetny sposób dla inwestorów, którzy dysponują już jakimiś środkami, jednocześnie są zainteresowani ich ulokowaniem w nieruchomości. W tym przypadku poziom zaangażowania pieniędzy i czasu jest na podobnym poziomie. Warto mieć świadomość tego, że zakup mieszkania i znalezienie najemców to nie jedyne czynności, które będziemy musieli wykonać. Lokal w większości przypadków musi zostać wyremontowany, przystosowany i odpowiednio wyposażony. Zadbajmy również o jego stan, aby był możliwie najbardziej optymalny. Do wyboru mamy dwie możliwości zarabiania pieniędzy na wynajmie: wynajem długoterminowy i krótkoterminowy. W tym pierwszym przypadku grupą docelową są studenci, młode pary, a także pracownicy. Zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo stabilny przychód z czynszu, a także mniejsza ilość obowiązków w związku z utrzymywaniem nieruchomości. Na wynajem krótkoterminowy decydują się z reguły turyści, ewentualnie zaoczni studenci.

Polecamy także:

Na czym polega flipping nieruchomości?

Istnieje jeszcze jeden sposób na inwestycje w nieruchomości. Jest to tzw. flipping, który polega na tym, że kupujemy coś taniej, natomiast sprzedajemy drożej. Nieruchomości Szczecin w tym celu wydają się być niemalże idealne. Jest to forma inwestowania, która cieszy się coraz większą popularnością, choć w praktyce nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Całość polega na tym, że nieruchomości Szczecin kupowane są poniżej wartości rynkowej, a sprzedawane powyżej wartości rynkowej. Niestety nie jest to metoda idealna. Przede wszystkim musimy dysponować odpowiednią ilością pieniędzy. Dodatkowo częstym zjawiskiem jest konieczność remontowania. Pozostaje zatem pytanie czy flipping jest opłacalny. Okazuje się, że średnia stopa zwrotu wynosi około 15%, ale w skrajnych przypadkach zwiększa się do 30% bądź 50%. Pamiętajmy jednak o podstawowej zasadzie- im łatwiejszy wydaje się być zarobek, tym więcej może czyhać na nas pułapek. Zanim więc zdecydujemy się na flipping upewnijmy się, że jest to rozwiązanie przeznaczone właśnie dla nas.

Similar Posts