Kiedy korzystanie z autolawety jest konieczne?

4 minutes, 29 seconds Read

Autolaweta to jeden z najpopularniejszych pojazdów pomocy drogowej. Dzięki niej samochód uszkodzony po wypadku lub pojazd, który uległ awarii może zostać bezpiecznie przetransportowany do warsztatu. Z autolawet w Szczecinie https://www.readyrent.pl/wynajem-autolawet-szczecin.html korzysta się także w innych przypadkach, nie koniecznie w sytuacjach związanych z awarią czy stłuczką. Transport motocykla na autolawecie poza sezonem to dość częsta praktyka. Z tego typu przewozów korzystają też chętnie osoby, które z różnych powodów, ekonomicznych, prawnych lub logistycznych, nie mogą poruszać się danym pojazdem na kołach.

Co mówią przepisy o poruszaniu się autolawetą?

Wynajem pojazdów użytkowych https://www.readyrent.pl

Autolaweta jest pojazdem z przytwierdzoną na stałe platformą – lawetą, służącą do przewozu innych pojazdów. Aby ją prowadzić, nie musisz spełniać jakichś specjalistycznych wymogów, wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B. Od tej zasady jest jednak, jak to często bywa, wyjątek. Jeśli masa lawety wraz z załadunkiem przekroczy 3500 kg, to aby transport autolawetą był zgodny z przepisami, kierowca będzie musiał mieć kategorię C1. Zazwyczaj autolaweta jest bardzo często wybieranym środkiem transportu przez osoby, które zajmują się rozprowadzaniem w Polsce samochodów sprowadzonych z zagranicy. Ich prowadzenie byłoby bardzo nieopłacalne, gdyż wymagałoby kosztownego zarejestrowania, aktualnych przeglądów stanu technicznego oraz ubezpieczenia. Gdy wypożyczymy autolawetę, nie musimy martwić się tego typu sprawami. Jeśli sprowadzasz samochody regularnie, być może dobrym pomysłem będzie leasing autolawety. Przepisy ruchu drogowego pozwalają wielu kierowcom na samodzielne poruszanie się lawetą, dlatego też bardzo popularne są oferty wypożyczenia autolawety bez kierowcy. Jeśli wybierasz się w sługą drogę, a w dodatku od razu zamierzasz wrócić, takie rozwiązanie będzie najlepsze. Nie będziesz też dzięki temu uzależniony od czasu ewentualnego kierowcy, który musiałby dostosować usługę dla Ciebie do swojego grafiku.

Wynajem autolawety https://www.readyrent.pl/wynajem-autolawet-szczecin.html jest proste

Często wiele firm, oferujących usługi transportowe, posiada atrakcyjne rabaty i upusty dla klientów, którzy często wynajmują autolawety. Dzięki temu mamy do czynienia z obopólnymi korzyściami, bo firma zyskuje w ten sposób zaufanie i lojalność stałych klientów, oni natomiast mogą cieszyć się oszczędnościami. Często od klienta wypożyczającego autolawetę pobierana jest kaucja, a opłata uzależniona bywa od takich czynników, jak okres najmu autolawety, waga załadunku, czy ilość przejechanych kilometrów. Nie bez znaczenia jest także wyposażenie samej autolawety, gdyż trzeba liczyć się z tym, że im bardziej będzie ono luksusowe, tym wyższą cenę zapłacimy. Wiele firm oferuje dostarczenie autolawety do miejsca wyznaczonego przez klienta, który następnie będzie mógł skorzystać z niej w najbardziej dogodnej dla siebie porze. Zanim zdecydujesz się zamówić tego rodzaju usługę, dowiedz się, jakie są różnice między autolawetą a lawetą. Wiele osób myśli, że są to dwie nazwy na ten sam pojazd, jednak nie jest to prawdą. Laweta to po prostu rodzaj przyczepy. Samochód z przyczepą typu laweta może prowadzić osoba z prawem jazdy kategorii B+E. Autolaweta jest natomiast całością, gdyż to pojazd, który ma wmontowaną platformę służącą do przewodu aut, motocykli, czy maszyn rolniczych lub budowlanych. Przejazd nią jest bardziej ekonomiczny, gdyż zwykła laweta powoduje większe spalanie paliwa w ciągnącym ją samochodzie.

Poznaj także :

Bezpieczne przewożenie samochodu na autolawecie

Aby pojazd umieszczony na lawecie nie stanowił dla nikogo zagrożenia, należy zwrócić uwagę na to, by ładunek ów był równomiernie wyważony. Konieczne będzie przymocowanie wszystkich czterech kół specjalnymi pasami. Wszelkie pasy zabezpieczające powinny zostać zapięte w taki sposób, by nie powiewały na wietrze podczas jazdy. Mocowanie samochodu na autolawecie powinno się odbywać przy pomocy kilku osób. Samochód powinien zostać umieszczony na platformie w sposób możliwie jak najbardziej symetryczny, co pozwoli uniknąć przeważania ładunku w jedną stronę. Porządnie oznaczona laweta powinna mieć włączony sygnalizator świetlny. Aby mieć pewność, że stosujesz się do wszystkich zasad, związanych z poruszaniem się autolawetą z załadunkiem, sięgnij do kodeksu lub poproś o dokładne wskazówki pracownika firmy, zajmującej się wynajmowaniem autolawet. Jeśli chcesz sprowadzać samochody z zagranicy z pewnością będziesz często korzystał z pomocy autolawety. Będzie ona niezbędna także osobom, które zajmują się wypożyczaniem maszyn rolniczych lub budowlanych. Poruszanie się nimi po niektórych drogach jest niedozwolone, ponadto odbywa się ono bardzo wolno, dlatego niejednokrotnie o wiele bardziej opłaca się przewozić je na autolawecie. Trzeba pamiętać jednak o należytym zabezpieczeniu każdego załadunku, jaki będziemy przewozić, gdyż zsunięcie się pojazdu z lawety może spowodować śmiertelne zagrożenie na drodze.

Jeśli chcesz wynająć autolawetę, zadbaj o to, by skorzystać z zaufanego i sprawdzonego punktu, który oferuje usługi transportowe. Z pewnością nie chcesz przewozić nowego auta lub niebezpiecznej maszyny na wypożyczonej w podejrzanym miejscu taniej autolawecie, która wymaga remontu lub w każdej chwili może ulec awarii.

Similar Posts