Wakacje na Sardynii- co warto wiedzieć?

4 minutes, 35 seconds Read

Zaplanowanie odpowiedniego wypoczynku po ciężkim roku pracy jest bardzo ważne dla każdego z nas. Ostatnio polecanym miejscem przez wiele biur podróży na wymarzony urlop jest Sardynia, która jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnomorskim, administracyjnie należąca do Włoch. Panuje tam klimat śródziemnomorski, a większą część wsypy zajmują góry oraz płaskowyże. Wielką zaletą wyspy jest aż 300 słonecznych dni w roku. Na Sardynii spędza coraz częściej urlop duża ilość polskich rodzin, z których większa część deklaruje chęć powrotu. Organizacją podróży zajmuje się wiele biur, a niektóre obrały specjalizację w planowaniu wypoczynku na tej niezwykłej wyspie.

Czy na wakacje na Sardynii zabrać dzieci?

Wyspa jest miejscem, które jest stworzone do rodzinnego wypoczynku.  Przede wszystkim ze względu na piękne piaszczyste plaże z bardzo łagodnym i płytkim dnem na sporej odległości od brzegu morza. W ofercie biur https://wakacjenasardynii.pl/ można zapoznać się z polecanymi plażami dla rodzin z małymi dziećmi, a są tą m.in. plaże w rejonie Chia, Villasimius czy Porto Taverna. Miejscowości są przygotowane do przyjęcia turystów oferując bardzo często wypożyczenie leżaków, parasoli, kawiarni i barów.

Plaże są bezpieczne, ponieważ są chronione przez profesjonalnych ratowników. Krajobraz nadmorski jest bardzo naturalny, co pozwoli całej rodzinie odetchnąć pełną piersią, zrelaksować się i nabrać sił na cały rok. Wiele hoteli i organizatorów wypoczynku oferuje inne ciekawe atrakcje dla dzieci np. niektórzy mają specjalne wodne palce zabaw, które mają wiele dmuchanych elementów, na których dzieci mogą pływać, bawić się i leżakować.  Znajdziemy też tutaj różne place zabaw z klasycznymi huśtawkami i zjeżdżalniami. Starsze latorośle też nie będą się nudzić, ponieważ na wyspie można uprawiać każdego rodzaju sport wodny. Dla poszukiwaczy niecodziennych wrażeń są dedykowane kursy nurkowania.

Jaką kuchnię poznamy na wakacjach na Sardynii?

Sardynia poza wieloma atrakcjami turystycznymi powita nas wyjątkowo pysznym jedzeniem. Przez wielu znawców sztuki jest uważana za kulinarny raj na ziemi. Miejscowe specjały zadowolą gust nie tylko tradycjonalistów, ale także wegetarian, wegan i tych na bezglutenowej diecie. Za główne przysmaki uważa się owoce morza, pieczone mięsa, homary i ryby serwowane w wyjątkowo klimatycznych i urokliwych restauracjach, z których wiele jest położona bezpośrednio na plaży. Na wyspie rośnie mnóstwo owoców i warzyw, co stanowi wspaniałą bazę dla wszystkich potraw i deserów, a w szczególności jest prawdziwą radością dla wegetarian i wegan.

Wszystkie dania i sałatki są przygotowywane na bazie oliwy z oliwek, a w daniach mamy znane każdemu papryki i oliwki, cytrusy i melony jak również mniej używane w naszej kuchni dojrzałe figi i karczochy, które są szczególnie mocno polecane turystom. Na stole znajdą się także pieczywa oraz makarony dedykowane weganom, do których można dodać oliwę wyrabianą na miejscu z pomidorowym sosem i wegańskimi serami.

Jak najwygodniej dojechać na wakacje na Sardynii?

W związku z tym, że pobyt na urlopie na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/noclegi/ jest coraz bardziej atrakcyjny możemy cieszyć się dogodnymi lotami oferowanymi przez cały rok z lotniska z Warszawy, Krakowa i Katowic oraz loty czarterowe biur podróży z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Katowic.  Wiele osób korzysta także z lotów rozpoczynających się w Berlinie oraz Bratysławie. Sam lot jest bardzo dogodny i niedługi, ponieważ trwa około 2 do 2,5 godziny.

Wiele osób decyduje się także na podróż samochodem do Livorno i popłynięcie promem na wyspę. Taki rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które chcą po drodze zwiedzić atrakcje turystyczne w tym m.in. Toskanię oraz przywieźć ze sobą więcej rzeczy. Zdecydowanie nie jest to sposób na przemieszczanie się zalecany dla rodzin z mniejszymi dziećmi lub starszymi osobami. Jadąc samochodem możemy za to wziąć ze sobą swoje zwierzęta, które mogą także przepłynąć promem. Pod względem ekonomicznym przejazd samochodom na gaz 4 osobą rodziną wyjdzie znacznie korzystniej niż przelot samolotem.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na wakacje na Sardynii?

Zakupy można śmiało robić w marketach, ponieważ tam często znajdują się lokalne produkty spożywcze o bardzo dobrej jakości. Zakupy żywnościowe można też robić bez problemu na cotygodniowych targach, a najlepsze jakościowo produkty można nabyć w agroturystykach oraz niewielkich wytwórniach rodzinnych. Szczególne polecane są lokalne sery, które odpowiednio przechowywane mogą zachować swoją przydatność do spożycia przez długi czas.

Z miejscowymi ludźmi możemy porozumieć się z języku włoskim lub sardyńskim, dlatego bardzo przydatne i pomocne mogą okazać się aplikacje na androida. Ciekawostką, która jest bardzo istotna dla turysty jest to, że w godzinach 12:30 do 16:30 na wyspie jest sjesta w czasie, której poza wielkimi centrami handlowymi oraz restauracjami w dużych miastach wszystko jest nieczynne, w tym także muzea. Przy planie zwiedzania trzeba koniecznie wziąć to pod uwagę, ponieważ są to aż 4 godziny, które musimy jakoś zagospodarować.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl
Willa Ataman noclegi Trzęsacz
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz
913862929
www.willaataman.com

 

Similar Posts