Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną?
Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną?

Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną?

4 minutes, 50 seconds Read

Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną? Chirurgia plastyczna może skutecznie poprawić naszą samoocenę. Poprawia też jakość życia. Może zmniejszyć ból szyi, pleców i ramion. Ponadto zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy.

Chirurgia plastyczna poprawia oddychanie i przepływ tlenu

Pacjenci z krzywą przegrodą mogą zdecydować się na chirurgiczną korekcję nosa. Szeroka przegroda nosa powoduje problemy z oddychaniem. Zwykle bezpośrednio prowadzi do częstego chrapania. Po skorygowaniu przegrody nosowej ulgę odczuje zarówno pacjenta, jak i jego druga połówka. Operacja plastyczna poprawi też jakość snu. Zauważmy, że wiele problemów medycznych wynika z niedostatecznej ilości snu. Dlatego lepszy sen chroni przed wieloma problemami zdrowotnymi.

Chirurgia plastyczna https://www.chirurgia-plastyczna24.pl poprawia widzenie

Blepoplastyka, czyli operacja powiek pozwala na skorygowanie opadających powiek. Natychmiast poprawia wzrok. Dodatkowo może wyeliminować problem z suchymi oczami. Dzięki temu pacjent lepiej widzi. Wielu pacjentów zwraca uwagę na natychmiastową ulgę. Są zadowoleni ze swojego fizycznego poglądu i nowego, lepszego widzenia.

Chirurgia plastyczna zmniejsza ryzyko cukrzycy

Usunięcie nadmiaru tłuszczu z organizmu pozwala obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Te dwa czynniki są ważne w chorobach serca. Tak naprawdę podczas liposukcji lub redukcji piersi usunięta jest niewielka ilość tłuszczu. Jednak może sporo pomóc. Jeżeli pacjent jest otyły, najpierw powinien wypróbować inne opcje na utratę wagi. Dopiero później ewentualnie powinien się zdecydować na operację plastyczną, liposukcję lub inne metody chirurgiczne. Niezależnie od tego, jakie metody wybierzemy, odsysanie tłuszczu pozytywnie wpływa na ciśnienie krwi i cholesterol.

Chirurgia plastyczna poprawia pewność siebie

Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną?
Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną?

Dzięki efektom operacji, możemy wreszcie uwierzyć w siebie. Łatwiej nawiązujemy kontakt z ludźmi. Zyskujemy pewność siebie, potrzebną w relacjach społecznych. Możemy poszerzyć krąg swoich znajomych. Osiągamy sukces w różnych obszarach życia. Możemy być otwarci na ludzi i realizować swoje cele. Do tej pory mogliśmy się wstydzić i mieć problem z wyjściem z domu i podjąć inicjatywę.

Chirurgia może wydłużyć średnią długość życia

Chirurgia plastyczna, choć głównie kojarzona z poprawą estetyki, może również pozytywnie wpłynąć na zdrowie ogólne, w tym na zmniejszenie ryzyka cukrzycy czy chorób serca. Przykładem może być chirurgia bariatryczna, która pomaga w redukcji nadwagi i związanych z nią schorzeń. Ponadto, poprawa wyglądu zewnętrznego często motywuje pacjentów do zmiany stylu życia na zdrowszy, w tym do przestrzegania odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Zabiegi chirurgii plastycznej mogą również znacząco podnieść poczucie własnej wartości i pewności siebie, co jest niezwykle ważne dla ogólnego samopoczucia psychicznego. Wiele osób po operacjach plastycznych odczuwa zwiększoną motywację do dbania o siebie i swoje zdrowie, co przekłada się na lepszą jakość życia.

Co warto wiedzieć o liposukcji?

Liposukcja jest popularną operacją plastyczną. Może przynieść wspaniałe efekty, pod kątem estetycznym. Zmienia całą sylwetkę pacjenta. Znana jest również jako lipoplastyka lub po prostu lipo. Prowadzi do rozpadu i usunięcia tłuszczu z różnych obszarów ciała. Jednak nie jest sposobem na utratę wagi.

Najlepszymi kandydatami będą osoby, które przeszły na zdrowy styl życia i mają odpowiednią wagę. Jednak pacjenci z niewielką nadwagą, którzy od dłuższego czasu ją utrzymują, również mogą być poddani liposukcji. Natomiast na pewno nie zostaną na nią skierowane osoby otyłe. Istnieje bowiem duże ryzyko powikłań. Przez otyłość, korzyści estetyczne będą naprawdę znikome. Liposukcja nie jest tak przeznaczona do usuwania bardzo dużej ilości tłuszczu. W rzeczywistości operacja pozwala na usunięcie około 5 kg tłuszczu. Usunięcie większej ilości może prowadzić do licznych powikłań. Dlatego dodatkowy tłuszcz warto usunąć w inny sposób.

Najczęściej tłuszcz jest usuwany z brzucha, wewnętrznych i zewnętrznych części ud. Warto skoncentrować się na tych obszarach, z których najtrudniej pozbyć się tłuszczu. Jednak pamiętajmy, że nawet po liposukcji może pozostać pewna ilość tłuszczu. Dieta i ćwiczenia mogą sobie nie poradzić z usunięciem tłuszczu z pleców, kolan i szyi. Znaczną poprawę można uzyskać właśnie dzięki liposukcji.

Pamiętajmy też, że liposukcja nie usuwa cellulitu, tylko tłuszcz. Cellulit jest złuszczoną, przypominającą twarożek warstwą tłuszczu. Do typowych objawów możemy zaliczyć grudki, guzy i wgłębienia. Cellulit może wystąpić u każdego. Dotyczy tak samo osób szczupłych, z normalną sylwetką, jak i z nadwagą. Jednak istnieją też pewne zabiegi, np. laserowe, które pozwalają tymczasowo pozbyć się cellulitu. Możemy je wypróbować, jednak pamiętajmy, że nie przyniosą trwałych efektów.

Wiele osób zastanawia się, co się stanie, jeśli przytyją po liposukcji. Pamiętajmy, że komórki tłuszczowe nie odrastają. Dlatego sylwetka, uzyskana po liposukcji, zbytnio się nie zmienia. Musimy jednak pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim przy niewielkim wzroście wagi, te komórki tłuszczowe, które nie zostały usunięte podczas zabiegu, rozrastają się. Wynika to z gromadzenia się większej ilości tłuszczu w obecnych komórkach. Tłuszcz gromadzi się w ciele proporcjonalnie do ilości komórek tłuszczowych. Ze znacznym przyrostem wagi, rozwiną się komórki tłuszczowe w całym ciele, również w obszarach poddanych liposukcji.

Dlatego, jeśli sporo przybierzemy na wadze, wyniki liposukcji mogą pójść na wadze. Starajmy się więc nie przytyć. Pamiętajmy o prawidłowej diecie i regularnej aktywności fizycznej. Zdrowy styl życia pozwala utrzymać efekty po operacji.

Similar Posts