Czym jest cleaner do manicure hybrydowego?

Czym jest cleaner do manicure hybrydowego?

4 minutes, 25 seconds Read

Każda kobieta, która interesuje się wykonywaniem manicure hybrydowego, z pewnością słyszała o cleanerze. Jest to niezbędne akcesorium, bez którego stylizacja paznokci może się nie udać. Czym jest cleaner do manicure hybrydowego? W jaki sposób powinniśmy go stosować? Odpowiadamy.

Czym jest cleaner?

Cleaner to nic innego, jak preparat, który pozwala pozbyć się warstwy dyspersyjnej lakieru hybrydowego. Zazwyczaj aplikujemy go na samym końcu, w celu dopełnienia naszej stylizacji paznokci. Lakier hybrydowy pozostawia bowiem na paznokciach kleistą warstwę, która nie znika nawet po jego utwardzeniu. Aby paznokieć nie kleił się do wszystkiego, musimy pomalować go dodatkowo cleanerem. Sam cleaner najczęściej ma postać płynną, podobną do zmywacza do paznokci bądź odtłuszczacza. Rzadziej możemy go kupić w buteleczkach podobnych do tych, w jakich producenci sprzedają lakiery do paznokci. Każda doświadczona stylistka doskonale wie, że manicure hybrydowy bez cleanera nie może się udać. Niektórzy próbują zamiast niego aplikować na przykład lanolinę, lecz w praktyce nie ma środka, który zadziałałby tak samo, jak cleaner. Na szczęście produkt ten jest stosunkowo tani. Butelkę cleaneru kupimy już za kilkanaście złotych, za to starczy nam ona na długi okres czasu.

Cleaner a odtłuszczacz

Czym jest cleaner do manicure hybrydowego?W sklepach z akcesoriami do paznokci bądź w hurtowniach paznokci możemy kupić zarówno cleaner, jak i odtłuszczacz. Początkujące stylistki często mylą te dwa pojęcia. Co prawda cleaner i odtłuszczacz mają wiele cech wspólnych, jednak są to nieco inne produkty. Otóż cleaner może być także odtłuszczaczem. Możemy go stosować przed aplikacją lakieru, aby odtłuścić płytkę paznokcia. Dzięki takiemu zabiegowi zwiększa się przyczepność płytki. To zaś sprawia, że manicure jest trwalszy i lepiej prezentuje się na paznokciach. Tymczasem odtłuszczacz służy jedynie, jak sama jego nazwa wskazuje, do pozbycia się oleistej warstwy z płytki paznokcia. Nie może on jedna wejść w rolę cleanera, a więc nie może usunąć warstwy dyspersyjnej. Skoro jeden produkt może pełnić rolę zarówno cleanera, jak i odtłuszczacza, to po co kupować dwa i przepłacać? Generalnie powinniśmy uważać na to, jaki cleaner wybieramy, jeśli ma on pełnić dwie funkcje. Producenci często piszą, że proponują nam cleaner 2w1. Niemniej jednak nie każdy produkt będzie dokładnie odtłuszczał płytkę paznokcia. Jeśli producent nie zaznaczył, że cleaner może służyć do odtłuszczania płytki, to lepiej zakupić dodatkowo odtłuszczacz. Kosztuje on jedynie kilka złotych, a sprawia, że paznokcie są idealnie przygotowane na przyjęcie lakieru hybrydowego.

Cleaner a zmywacz do paznokci

Niektóre kobiety mylą cleaner ze zmywaczem do paznokci. Przypomnijmy, że lakieru hybrydowego nie zmyjemy za pomocą klasycznego zmywacza. W tym celu musimy sięgnąć po aceton lub specjalistyczną frezarkę. Są to bowiem najpopularniejsze metody usuwania manicure hybrydowego. Niemniej jednak osoby, które nie są profesjonalnymi stylistkami, wcale nie muszą o tym wiedzieć. Jeśli zaś chcemy wykonywać manicure we własnym zakresie, to musimy zdać sobie sprawę, że cleaner nie ma nic wspólnego ze zmywaczem do paznokci. Myląca może być tutaj nazwa. Słowo “clean” oznacza po angielsku czyścić. Niektóry może się więc wydawać, że cleaner służy do czyszczenia paznokci z pozostałości lakieru. Tymczasem samo jego przeznaczenie sprawia, że absolutnie nie może on być zmywaczem do paznokci. Gdyby miał on jego cechy, to nie mógłby służyć do usuwania warstwy dyspersyjnej. Wraz z nią pozbywalibyśmy się bowiem z paznokci lakieru.

Jaki cleaner wybrać?

Wiemy już, czym jest cleaner do lakieru hybrydowego i w jakim celu się go używa. Możemy więc przejść do kwestii wyboru odpowiedniego cleaneru. Producenci zadbali o to, aby w sklepach kosmetycznych czy w hurtowniach kosmetycznych nie brakowało różnych rodzajów preparatu. Znaleźć w nich możemy przede wszystkim zwykły cleaner, który służy jedynie do zmywania warstwy dyspersyjnej lakieru hybrydowego. Jest to najtańszy produkt. Możemy również zakupić cleaner 2w1, który pełni także rolę odtłuszczacza do paznokci. Osoby, które mają kruche i łamliwe paznokcie, powinny zakupić  w wersji soft. Mogą one również postawić na preparat witaminowy, który dodatkowo odżywi paznokcie. W ostatnim czasie na sklepowe półki trafiły również cleanery, które dodatkowo nabłyszczają paznokcie. Jeśli zależy nam na lśniącym manicure, to wybierzmy właśnie je. Cleanery dostępne są zarówno w małych buteleczkach, jak i w nieco większych opakowaniach. Poszukując odpowiedniego preparatu dla siebie, możemy postawić na małą jego ilość. Jeśli jednak znajdziemy idealny cleaner, kupmy większe jego opakowanie. Dlaczego? Ponieważ będzie on nam potrzebny przy każdym manicure hybrydowym. W związku z tym zużyjemy znaczne jego ilości. Nie jest tajemnicą, że kupując produkty w większych opakowaniach, płacimy stosunkowo niższą cenę. Pamiętajmy, że manicure hybrydowy nie może być wykonany bez odpowiedniego cleaneru. Nie zastępujmy go więc żadnymi substytutami, które nie pozwalają nam cieszyć się dobrymi efektami.

Similar Posts