Płytki ceramiczne do kuchni

Płytki ceramiczne do kuchni

4 minutes, 28 seconds Read

Płytki ceramiczne do kuchni muszą sprostać wielu wymaganiom, przede wszystkim powinny być łatwe w czyszczeniu, odporne na szybkie zużycie, proste w układaniu i zgodne z aranżacją pomieszczenia. Taka dekoracja ścienna może zostać wykorzystana do położenia nie tylko między szafkami kuchennymi, ale również na całej powierzchni ścian. Jest to bardzo estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie dające możliwość łatwego usuwania tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń. Piękne płytki ceramiczne nadadzą kuchni stylu, dzięki czemu wnętrze zyska niezwykłą przytulność.

Wzory płytek ceramicznych do kuchni

Na rynku dostępne są różne rodzaje płytek ceramicznych, które występują w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Dzięki temu łatwo można dopasować dekorację ścian, podłogi, mebli kuchennych oraz wyposażenia AGD.  

Imitacja cegieł na ścianie w kuchni

Cegła jest stale popularna i można położyć płytki ceramiczne imitujące taki wzór zarówno na ścianie jak i na podłodze. Wystarczy wybrać rozmiar i kolor a także rodzaj: szkliwione, matowe. Zarówno duże płytki wyglądające jak prawdziwy mur oraz mniejsze cegiełki będą wspaniale wyglądać w kuchni urządzonej zarówno w stylu loft, nowoczesnym i minimalistycznym.   

Płytki ceramiczne imitujące drewno

Imitacja drewna w różnych materiałach wykończeniowych wygląda atrakcyjnie i wyróżnia się na tle mebli oraz innych dekoracji. Naśladowanie materiałów ekologicznych ciekawie wygląda między szafkami, na ścianie w pobliżu kuchenki a także na podłodze. Płytki ceramiczne „drewniane” doskonale oddają charakter drewna i są wolne od wnikania wilgoci, odporne na chemikalia i ognioodporne.

Zdjęcia na płytkach ceramicznych w kuchni

Płytki ceramiczne do kuchni
Płytki ceramiczne do kuchni

Obszar między szafkami kuchennymi może zostać pokryty pięknymi płytkami ceramicznymi wyglądającymi jak zdjęcie przedstawiające na przykład piękne filiżanki wypełnione kawą. Takie projekty stają się prawdziwymi dziełami artystycznymi. Innowacyjne technologie dają możliwość wykorzystania oryginalnego obrazu na płytkach. Podczas procesu drukowania płyta nagrzewa się, a profesjonalny atrament przenika w strukturę ceramiczną. Taka dekoracja ścienna doskonale wygląda na jasnym jednobarwnym tle.

Kamienne płytki ceramiczne do kuchni

Urządzając kuchnię w stylu klasycznym, rustykalnym lub prowansalskim można uwzględnić płytki ceramiczne imitujące naturalny kamień. Doskonale będą prezentować się z meblami drewnianymi oraz dekoracjami wykonanymi z kutego żelaza oraz szorstkimi powierzchniami. Pięknie wykonane kamienne płytki trudno odróżnić od takich materiałów jak: granit, skały, marmur, łupek, trawertyn. Powierzchnie na ścianach i podłogach mogą być ozdobione płytkami oddającymi charakter kamieni z nierównymi krawędziami i szczelinami, podkreślając atmosferę śródziemnomorskiego domu.

Patchwork to oryginalna propozycja stylistyczna płytek kuchennych

Miłośnicy kolorowych wzorów na ścianach i podłodze w swojej kuchni, mogą zachwycić się wzorem patchworkowym. Płytki układane między szafkami mogą być różnych rozmiarów, pięknie będą wyglądały zarówno małe i duże kafelki. Mogą być z pstrokatym kolorowym wzorem, razem tworzą niezwykłą barwną płaszczyznę . Połączenie takich płytek wygląda najlepiej z jasnymi meblami, które wyposażone są we fronty w odcieniu: kremowym, beżowym, białym. Patchworkowe płytki podłogowe tworzą efektowny orientalny dywan o ciekawym wzorze.

Jednokolorowe płytki

Osoby ceniące sobie minimalizm najchętniej wybierają dekoracje ścienne w postaci płytek o niewielkim rozmiarze (10cmx10cm) układanych w jednym kolorze. Powstaje z nich piękne wykończenie ścian i podłóg, które dobrze prezentują się zarówno w obliczu mebli kolorowych jak i jednobarwnych. Niektórzy cenią sobie małe rozmiary płytek jednak wielokolorowych, które tworzą ciekawe zdobienie obszaru między szafkami. Może to być zestawienie trzech kolorów, które są zbliżone odcieniem lub zupełnie kontrastujące ze sobą.

Kwiatowe elementy na płytkach ceramicznych

Motywy roślinne są dawna najpopularniejszym wzorem do układania między szafkami w kuchni. Na rynku dostępne są różne opcje kwiatów, ich rozmiary i kolory. Taki wzór na kuchennych kafelkach doskonale komponuje się nie tylko z gładkim tłem, może zostać uzupełniony imitacją tekstyliów. Elementy kwiatowe są także wykorzystywane do reliefowych części dekoracyjnych, przeznaczone są do tworzenia granic i paneli.

Płytki kuchenne stanowiące imitację metalu

Wprowadzenie do kuchni kafelków https://www.ceramiczne-plytki.pl/ naśladujących wyglądem metal, nie powoduje, że kuchnia nabiera chłodnego designu. Trzeba przyznać, że wygląda ona oryginalnie we wnętrzach zaaranżowanych w stylu minimalizmu i hi-tech. Chociaż można ją spotkać także w kuchniach wyposażonych w stylistyce skandynawskiej. Takie kafelki doskonale oddają cechy stali, miedzi, mosiądzu.

Złote akcenty w kuchni

Ciekawą stylistyką, która jest chętnie wykorzystywana w kuchni są elementy naśladujące złoto oraz podobne materiały. Ekskluzywne płytki są dość kosztowne w zakupie, ale nie trzeba nimi pokrywać całych ścian, wystarczy ułożyć je między szafkami kuchennymi, aby uzyskać niezwykły wyrafinowany efekt aranżacyjny.

Similar Posts