Depilacja laserowa bikini – co ile tygodni? Depilacja laserowa zyskała na popularności ze względu na skuteczność tej metody. Jest odpowiedni dla osób, które borykają się z podrażnieniami po tradycyjnych metodach depilacji. Co powinniśmy wiedzieć o depilacji laserowej? Jak często powinniśmy powtarzać zabiegi depilacji laserowej?
Kto nie nadaje się do depilacji laserowej? Jak skutecznie przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? Jak wygląda proces depilacji laserowej? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Depilacja laserowa – co powinniśmy wiedzieć?
Zanim zdecydujemy się na zabieg depilacji laserowej, powinniśmy zdać sobie sprawę, że uzyskanie gładkiej skóry zajmuje trochę czasu. Jest to bezpośrednio związane z faktem, że proces ten musi być wielokrotnie powtarzany. Wyniki wykazały, że depilację laserową wykonywano mniej więcej co 4 tygodnie. Aby raz na zawsze usunąć włosy, na danym obszarze powinno odbyć się około pięciu takich sesji. Warto podkreślić – nie możemy opalać skóry przez dwa tygodnie przed i po zabiegu, w przeciwnym razie musimy liczyć się z nieestetycznymi przebarwieniami. Dlatego zdecydowana większość osób decyduje się na depilację laserową jesienią i zimą.
Jak często powinniśmy powtarzać zabiegi depilacji laserowej?
Teraz, gdy znamy już czynniki, które należy wziąć pod uwagę decydując się na zabiegi depilacji laserowej, warto poznać niezbędną wiedzę na temat zabiegów związanych z depilacją laserową. Jak wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu – na jeden obszar skóry potrzeba około 5 zabiegów.
Dlaczego? Jak się okazuje, laser skupia się przede wszystkim na rosnących włosach. Każdy włos może rosnąć w nieco innym czasie, a zatem może znajdować się w innym stadium. Dlatego tak ważne jest wykonanie kilku zabiegów w określonych odstępach czasu. Jeśli chcesz zapewnić sobie bezpieczną i skuteczną depilację, udaj się do renomowanego salonu, w którym znajdziesz wysokiej klasy sprzęt i zespół doświadczonych specjalistów.
Kto nie nadaje się do depilacji laserowej?
Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i pozbawionym negatywnych skutków zdrowotnych, jak każdy inny zabieg kosmetyczny, musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Dlatego jednym z przeciwwskazań jest opalona skóra.
Osoby, które przyjmują leki fotouczulające, które mogą powodować nieprawidłową reakcję skóry na światło słoneczne i lasery, nie powinny stosować depilacji laserowej. Rak jest poważnym przeciwwskazaniem, nawet jeśli minął (chyba, że lekarz prowadzący wyrazi na to zgodę). Z depilacji laserowej powinny zrezygnować osoby, które w miejscu zabiegu miały infekcję bakteryjną, grzybiczą lub wirusową. W przypadku włosów siwych i rudych nie warto decydować się na ten zabieg, gdyż efekty pozostawiają wiele do życzenia.
Jak skutecznie przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Wprawdzie depilacja laserowa nie jest skomplikowaną procedurą, ale konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Warto podkreślić – to przygotowanie może trwać czasem nawet miesiąc, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą zajmującym się naszą depilacją w celu omówienia szczegółów. Przygotowania mogą się różnić w zależności od stanu zdrowia danej osoby, koloru włosów i jakości włosów.
Przede wszystkim zrezygnujmy z doustnej terapii retinoidami na pół roku przed operacją. Należy również zaprzestać depilacji, nawet na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Również na trzy tygodnie przed operacją należy odstawić maść retinoidową. Eksperci zalecają również rezygnację z opalania na kilka tygodni wcześniej. Ponadto niedopuszczalne jest ciągłe stosowanie fotosensybilizatora.
Jak wygląda proces depilacji laserowej?
Wbrew pozorom proces depilacji laserowej nie należy do najbardziej skomplikowanych. Najpierw przed zabiegiem zostaniemy poproszeni o wypełnienie dość krótkiej ankiety. Na tej podstawie specjaliści będą mogli zidentyfikować możliwe choroby. Następnie wykonuje się test laserowy, który pozwoli sprawdzić, jak skóra reaguje na podrażnienie. Lekarz używa lasera, którego światło jest pochłaniane przez tzw. melaninę – obecną w mieszku włosowym. To ona otrzymała energię przekazywaną przez laser. W rezultacie uległ zniszczeniu, a wraz z nim miech. Zwykle dzień przed depilacją konieczne jest ogolenie włosów brzytwą. Kilka chwil po zabiegu aplikowany jest preparat łagodzący.