Kursy żeglarskie w Szczecinie

Kursy żeglarskie w Szczecinie

3 minutes, 52 seconds Read

Kursy żeglarskie w Szczecinie – lubisz żeglować, ale nie masz odwagi wyjść sam? Skorzystaj z tej szansy i w końcu zostań prawdziwym żeglarzem! Podróżowanie jachtem może wydawać się trudne do końca kursu, a potem przyjemne. Podstaw można nauczyć się bardzo szybko. Wystarczy dużo praktyki. Spełnij swoje marzenie o zostaniu żeglarzem i weź udział w naszym kursie w Szczecinie, który przygotuje Cię do egzaminu na żeglarza jachtowego, sternika jachtowego lub sternika motorowodnego.

Podstawowe kursy żeglarskie w Szczecinie

Podstawowy kurs żeglarski jest dla tych, którzy zawsze chcieli spróbować żeglarstwa, okiełznać wiatr i podbić morze. Żeglarstwo może dostarczyć wyjątkowych emocji, których nie da się opisać słowami, ale których można doświadczyć samemu. Szkolenie w Szczecińskim Kursie Żeglarskim jest wstępem do praktyki żeglarskiej, obejmującej kursy teoretyczne i praktyczne, uczeń zdaje egzamin i uzyskuje odpowiednią kwalifikację, a następnie może pływać jachtem samodzielnie lub w zespole żeglarskim.

W trakcie zajęć lekcje prowadzone są pod okiem doświadczonego instruktora oraz na żaglówce. Zajęcia prowadzone są w grupach 3 lub 4 osobowych. Nasza szkoła żeglarska przygotowuje uczniów do prawdziwych warunków, jakie czekają na żeglarzy na Bałtyku, jeziorach i morzach na całym świecie. Szkoła zapewnia niezbędną wiedzę i umiejętności, aby umożliwić uczestnikom samodzielne wyczarterowanie jachtu, bezpieczne zarządzanie jachtem i zwrot do bazy w stanie nienaruszonym.

Część teoretyczna kursu żeglarskiego w Szczecinie

 • Poznaj jacht, jego układ i dostępne wyposażenie, przyrządy meteorologiczne.
 • Używaj wyposażenia obowiązkowego i awaryjnego.
 • Sprawdź dokumenty wymagane do czarteru jachtu i legalnego żeglowania.
 • Podstawowe bezpieczeństwo na pokładzie – bezpieczeństwo przeciwpożarowe, środki ostrożności i pierwsza pomoc.
 • Podstawy nawigacji, posługiwanie się mapami i podręcznikami.
 • Serwis silników jachtowych.
 • Warunki pogodowe dla danego obszaru.
 • Węzeł morski.
 • Podstawy żeglarstwa, lekcje jachtingu związane z wiatrem.
 • Manewr i manewr.
 • Praca żagla i działanie steru.

Praktyczna część kursu żeglarskiego w Szczecinie

 • Zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce.
 • Dobór żagla jest odpowiedni do panujących warunków.
 • Manewry morskie — nawigacja, rufa, podejście i odpłynięcie z boi i doków, alarm „człowiek za burtą”.
 • Cumowanie rufy do molo.
 • Boczne cumowanie do molo.
 • Cumowanie do boi.
 • Zakotwiczanie.
 • Trymowanie i rolowanie żagla.
 • Praktyka pływania jachtem z żaglami i silnikami.

Dziś, gdy jednym z głównych problemów naszego życia stał się brak profesjonalizmu w wielu dziedzinach działalności, bezwzględnie wyznajemy zasadę: Lekcje żeglarstwa w Szczecinie powinny być prowadzone przez osoby dobrze przygotowane do żeglarstwa jachtowego i posiadające dobre podstawy umiejętności nauczania.

Polecamy kursy i szkolenia:

Zdecydowanie popieramy tę zasadę poprzez:

   1. Profesjonalne kształcenie morskie, dydaktyczne i menedżerskie, a także praca nad ciągłym doskonaleniem umiejętności instruktorów.
   2. Profesjonaliści – obecność nauczycieli i trenerów, wystarczająca ilość sal szkoleniowych do prowadzenia lekcji żeglarstwa w Szczecinie według dowolnego harmonogramu, a także możliwość zorganizowania lekcji indywidualnych i grupowych.
   3. Posiadanie własnej floty (jacht żaglowy i motorowy) pozwala na zorganizowanie zabawy i bardzo intensywnego ćwiczenia.

Szerokie horyzonty i wzniosła kultura morska to nie tylko hasła naszej szkoły. Instruktorzy szkolenia praktycznego są doświadczeni. Ich poświęcenie, energia i pasja, poświęcenie i umiejętności komunikacyjne w świecie żeglarskim sprawiają, że są nieocenionym atutem naszej szkoły żeglarskiej.

Szkolenie podczas Szczecińskiego Kursu Żeglarskiego

Kursy żeglarskie w Szczecinie
Kursy żeglarskie w Szczecinie

Żeglującym od podstaw polecamy wstępne szkolenie teoretyczne. Oczywiście możesz sam zbadać polecaną literaturę, ale musisz zrozumieć, że morze nie wybaczy błędów. Nauka o oceanach jest tą samą nauką, co fizyka, chemia i matematyka. Łatwiej i sprawniej rozpoczniesz studia pod okiem profesjonalnych wykładowców, którzy w sposób metodyczny dostarczą Ci niezbędnych materiałów. Nasze lekcje żeglarstwa w Szczecinie są projektowane w pełnej zgodności z wymogami systemu szkolenia IYT i są dostosowywane przez naszych instruktorów do lokalnych warunków praktycznych, uzupełniane praktycznymi poradami od dotychczasowych nawigatorów.

Teoria statyczna naszej szkoły obejmuje naukę wzmacniania we wszystkich niezbędnych częściach wstępnego szkolenia żeglarskiego zgodnie ze standardem, z uwzględnieniem własnego rozwiązania edukacyjnego. Dla studentów będzie on prowadzony w formie wizualnej z objaśnieniami, takimi jak sekcje dotyczące bezpieczeństwa jachtu, wyposażenia jachtu, nawigacji, prognozy pogody, łączności radiowej itp. Silna kadra pedagogiczna, zawodowi żeglarze zapewnią niezbędną wiedzę i zasady pozyskiwania niezbędnych informacji z niezbędnych źródeł.

Similar Posts