Catering dietetyczny – prosty sposób na ułatwienie sobie życia

4 minutes, 28 seconds Read

Catering dietetyczny dla zabieganych

Tempo życia dzisiejszego człowieka jest zawrotne. Żeby osiągnąć wszystko, co byśmy chcieli często biegamy praktycznie od rana do wieczora. Rano idziemy na trening, potem do pracy, potem dodatkowe zajęcia takie jak taniec, joga, przeróżne warsztaty – nie chcemy przecież rezygnować z samorozwoju. Tylko, że bardzo często w tym natłoku wydarzeń nie mamy czasu ani siły zadbać o swoją dietę i często jemy po prostu byle co w pośpiechu na mieście. Czy wiesz jednak, że nie musisz wcale byle jak się odżywiać nawet jeśli nie masz ani minuty na gotowanie i przygotowywanie posiłków? Być może słyszałeś już o nowoczesnej usłudze, która nazywa się catering dietetyczny. Pozwala ona na zdrowy styl życia i odżywiania się bez konieczności spędzania czasu w kuchni. Pozwala oszczędzić czas by przeznaczyć go na ciekawsze rzeczy niż stanie przy garach – nie ukrywajmy, że gotowanie nie jest pasją każdego.

 

Catering dietetyczny – co to takiego jest?

Catering dietetyczny polega na tym, że każdego dnia dostajesz świeże posiłki z dostawą do twojego domu. Są one starannie zapakowane w kilka porcji, które możesz zjeść w odpowiednim dla ciebie momencie dnia. Możesz je zjeść na zimno lub na ciepło, podgrzewając w mikrofalówce. Posiłki te są odpowiednio skomponowane przez specjalistów od spraw dietetyki i żywienia tak, aby dostarczyć ci odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu. Z góry znasz też ilość kalorii, którą ma każdy posiłek. Nie musisz więc martwić się tym, że jesz za dużo albo za mało. Catering dietetyczny jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą się odchudzać. Dzięki temu, ze cały posiłek będzie z góry zaplanowany i przygotowany unikną one ryzyka tego, że będą się objadać albo zjadać zbyt duże porcje. Kolejną zaletą odchudzania z cateringiem dietetycznym jest to, że dieta, choć odchudzająca, jest odpowiednio zbilansowana, gdyż układana jest przez profesjonalnych dietetyków.

 

Catering dietetyczny dla sportowców

Catering dietetyczny jest też doskonałym rozwiązaniem dla sportowców. Takie osoby bardzo często mają specyficzne zapotrzebowania żywieniowe i jeszcze mniej czasu, gdyż jak najwięcej z niego chcą poświęcić na trening. Firmy cateringowe oferują specjalne menu o zwiększonej kaloryczności dla osób, które przez to, że intensywnie uprawiają sporty, muszą jeść dużo więcej niż przeciętne osoby. Menu dla sportowców ma też specjalnie dobrane makroskładniki, dzięki czemu sportowcy mogą zadbać o rozbudowę tkanki mięśniowej. Jeżeli więc marzysz o tym, żeby ulepszyć swoją sylwetkę i lubisz chodzić na siłownię, ale nienawidzisz gotowania i denerwuje cię to, że każdego dnia musisz przygotowywać górę jedzenia, zobacz co oferują firmy cateringowe. Już wielu sportowców korzysta z tego rozwiązania i bardzo ułatwiło im to życie. Otrzymali dietę dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb, a w dodatku więcej wolnego czasu.

 

Różnorodność menu w cateringu dietetycznym

Catering dietetyczny wcale nie oznacza, że codziennie będziesz dostawać ten sam typ potraw. Firmy cateringowe bardzo dbają o różnorodność posiłków i o to, żeby jedzenie ci się szybko nie znudziło. Jest to też ważne z tego względu, że bardzo ważne jest dostarczanie składników odżywczych do organizmu z różnych źródeł. Dietetycy, którzy układają menu dla cateringów dietetycznych doskonale o tym wiedzą. W ofercie cateringów dietetycznych znajduje się też zróżnicowany wybór menu, na który można się zdecydować. Są tam diety nie tylko dla sportowców oraz dla osób o przeciętnym zapotrzebowaniu. Znajdziemy też specjalne oferty dla osób nie jedzących mięsa, albo dla osób, które nie jedzą mięsa, ale jedzą ryby. Coraz częściej pojawia się też możliwość zamówienia posiłków dla osób na diecie całkowicie roślinnej, czyli wegańskiej. Firmy cateringowe oferują też menu skomponowane specjalnie z myślą o osobach z niestandardowymi potrzebami, które zmagają się na przykład z nietolerancją glutenu albo laktozy, lub dla cukrzyków czy tych, którzy cierpią na choroby autoimmunologiczne. Wszystko to sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze, bo ktoś wyręcza nas w czynności, która na co dzień zajmuje nam bardzo dużo czasu.

 

Czy warto zamówić catering dietetyczny?

Jeżeli cenisz sobie zarówno aktywne życie jak i zdrowe, dobre jedzenie, które odżywia twój organizm i dodaje ci energii – zdecydowanie tak. Okaże się, że wcale nie musisz rezygnować z tego, co najbardziej lubisz, czyli życiowej aktywności. Dzięki cateringowi dietetycznemu znajdziesz więcej czasu dla siebie i swoich bliskich, na swoje przyjemności i na swój samorozwój. Jedzenie jest czymś, z czego nie da się całkowicie zrezygnować, ale można ograniczyć czas, który musimy poświęcić na zapewnienie sobie go do absolutnego minimum. W końcu jemy po to, aby żyć, a nie żyjemy po to, aby jeść. Komfort jaki uzyskasz dzięki korzystaniu z cateringu dietetycznego sprawi, że twoje życie wkroczy na nowy poziom.

Similar Posts